Recenzja książki: Niezwykłe przypadki Kunegundy Paciorek - Leszek Talko - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Niezwykłe przypadki Kunegundy Paciorek - Leszek Talko

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl 

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej


 

Zacznę od tego, że Kunegunda, to bardzo ładne imię i jedyne w swoim rodzaju, ale główna bohaterka powieści Leszka Talki, nie za bardzo je lubi, wręcz nie znosi, i to do tego stopnia, że każe mówić do siebie K. Więc K. Paciorek ma trzynaście lat i przeprowadziła się do nowej miejscowości, nowego domu i nowej szkoły no i... wszystko jest okropne. Mimo to, K. zaprzyjaźnia się z Marysią, koleżanką z klasy. Dziewczyny postanawiają zawładnąć światem YouTuba i nagrywają pierwszy filmik grozy...

No i się zaczyna!

Talko przedstawia „jutubową" współczesną powieść dla nastolatków, w której i czytelników, i główne bohaterki wodzi po zakamarkach, dziurach, piwnicach i innych ciemnych i tajemniczych miejscach. Bo nagle na kamerze pojawia się pająk, albo właściwie nie pająk, a może jednak pająk? i to wielki i paskudny. Jednak jak to z kamerami bywa, nigdy nie nagrywają dokładnie i wyraźnie, więc tajemniczy zwierz, tudzież inna postać zawsze wyłoni się zza roku, zza węgła, zza drzwi, ewentualnie spod(Dalej)