Recenzja książki: PeeReL zza krat - Helena Kowalik - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: PeeReL zza krat - Helena Kowalik

Głośne sprawy sądowe z lat 1945 - 1989

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl


Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Z tamtych lat…

(...) Helena Kowalik przedstawia barwny krajobraz wykroczeń, której kalejdoskop zawiera zemstę na niewygodnych członkach władzy, próby dorobku na boku kradzieżami czy też bestialskie zabójstwa. Co ciekawe kara śmierci ma tu miejsce nie tylko wśród oczywistych spraw morderstw, a same wyroki potrafią nielicho zaskoczyć. Z pewnością jest to obraz świata, w którym należy zobaczyć więcej niż przemyka nam przed oczami.

Wszystkie zawarte sprawy podzielone są na cztery główne rozdziały, dzięki czemu nie ma tu miejsca sytuacja, gdzie opowieść o lowelasie sprzed lat przechodzi w zbrodnicze czyny Karola Kota. Jednakże choć rozgraniczenie to brzmi sensownie, prędko można przekonać się, że nie jest wystarczające. W zalewie płynących podczas rozdziałów opowieści wypadałoby je bardziej rozgraniczyć, niestety zastosowanie większej czcionki przy rozpoczynaniu każdej z nich nie jest wystarczające.

Szkodzi to tym bardziej, że wśród zamętu i chaosu naprawdę interesujące aspekty dotyczące codziennej rzeczywistości(Dalej)