Recenzja książki: Peter Hitchens - Po co nam była ta wojna? - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Peter Hitchens - Po co nam była ta wojna?

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Dziwna wojna i dziwne zwycięstwo. Wielka Brytania i II wojna światowa

„Anglia i Francja ponad wszelką wątpliwość nie osiągnęły swoich celów. Oba kraje dążyły do tego, żeby pozostać w klubie wielkich mocarstw. Również oba zostały poproszone, choć za każdym razem odbyło się to inaczej, o opuszczenie tego klubu, tyle tylko, że na pocieszenie pozostawiono im rozmaite, mało warte błyskotki, pozornie świadczące o wielkości”.

Wydaje się, że historia II wojny światowej jest powszechnie znana. Hitler napadł na Polskę, a Wielka Brytania i Francja przyszły jej z pomocą, wypełniając swoje sojusznicze zobowiązania. Po sześciu latach konfliktu III Rzesza poniosła klęskę. Logiczny więc jest wywód, że wojnę wygrali alianci, wśród nich właśnie Anglia i Francja. Jednak historia jest tak fascynująca właśnie dlatego, że rzadko kiedy bywa prosta. Przekonujemy się o tym, sięgając po publikację pod tytułem „Po co nam była ta wojna! Jak Wielka Brytania zdradziła Polskę i straciła imperium”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Bellona. Jej autorem jest Peter Hitchens, brytyjski(DALEJ)