Recenzja książki: Polski most szpiegów. Kulisy operacji dyplomatycznych oczami ambasadora RP - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Polski most szpiegów. Kulisy operacji dyplomatycznych oczami ambasadora RP

Polski most szpiegów. Kulisy operacji-dyplomatycznych oczami ambasadora RP – Łukasz Walewski i Jan Wojciech Piekarski

 

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl


Wspomnienia ambasadora

Polski most szpiegów" to trzecia książka Łukasza Walewskiego wydana przez SQN po „Przywitaj się z królową. Gafy, spadki, faux paux i inne historie" oraz „Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa". Wszystkie dotyczą dyplomacji. Jednak o ile dwie pierwsze to pozycje napisane wyłącznie przez Walewskiego i przedstawiają tajniki protokołu dyplomatycznego oraz służby dyplomatycznej, o tyle najnowsza książka to wywiad-rzeka z ambasadorem Janem Wojciechem Piekarskim, który jest wymieniony na okładce jako współautor.

Zacznijmy od tytułu, który jest nawiązaniem do Mostu Glienicke w Poczdamie, na którym Amerykanie i Sowieci wymieniali jeńców podczas Zimnej Wojny oraz opowiadającego o tym filmu z Tomem Hanksem w roli głównej. Mogłoby to sugerować, że Piekarski będzie mówił głownie o tajnych operacjach, zimnowojennych szpiegach i zakulisowych kontaktach supermocarstw. Jednak to mylne wrażenie. Choć mamy w książce fragment o poszukiwaniach amerykańskich obywateli zaginionych na początku lat 90. XX w(Dalej)