Recenzja książki: Randka – Louise Jensen - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Randka – Louise Jensen

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Wśród nieznanych twarzy

Prozopagnozja to choroba, która – choć tajemnicza i intrygująca – nieczęsto pojawia się w literaturze i filmie. Tym bardziej więc najnowsza powieść Louise Jensen od początku wzbudza ciekawość i zachęca do przeczytania. Zachęca do tego także sama osoba autorki, której poprzednie książki cieszyły się sporym uznaniem czytelników.

Tym razem Jensen przedstawia czytelnikom historię Alice, która przeżywa kryzys w małżeństwie i za namową koleżanek decyduje się na randkę w ciemno z mężczyzną poznanym na portalu randkowym. Następnego dnia po spotkaniu budzi się w swoim mieszkaniu i nie tylko nie pamięta wydarzeń minionej nocy, ale nawet nie jest w stanie rozpoznać twarzy swoich bliskich i własnej. Tym trudniej będzie jej zatem walczyć z prześladowcą, który za wszelką cenę chce się na niej zemścić.

Autorka zastosowała w tej książce narrację pierwszoosobową, co pozwala czytelnikowi na przeżywanie wydarzeń wraz z bohaterką i odczuwanie jej emocji. Ten zabieg sprawdza się znakomicie na początku(Dalej)