Recenzja książki: Robert Beatty - Willa, dziewczyna z lasu - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Robert Beatty - Willa, dziewczyna z lasu

Cykl: Willa (tom 1)

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Ostatnia leśna czarownica

Dla dwunastoletniej Willi świat to góry i las. Od babki uczy się języka i czarów Feiran, poznając odchodzące w zapomnienie tradycje swojego ludu: jak rozmawiać z roślinami i ze zwierzętami, jak splatać się z przyrodą i naginać ją do swojej woli. Ale Willa jest też jutką, łowczynią-złodziejką, okradającą domy osadników na rozkaz wodza klanu, bezwzględnego padarana. Dla Feiran nie ma „ja”, jest tylko „my” – każdy musi działać, kierując się dobrem społeczności i wyrzekając się własnych poglądów. Tyle że Willa nie może się wyrzec poglądu, że więzienie dzieci i zabijanie zwierząt kłóci się ze wszystkimi tradycjami Feiran. Czy uda jej się odnaleźć własną drogę i własne „ja”?

Robert Beatty, autor cyklu o Serafinie, powraca z nową powieścią, którą pokochało szerokie grono młodych czytelników. „Willa, dziewczyna z lasu” to opowieść o szukaniu własnej tożsamości, o uczeniu się tolerancji i walce o swoje przekonania. Willa przechodzi trudną i bolesną drogę, szukając wyjaśnienia tajemnicy śmierci(DALEJ)