Recenzja książki: Robert Kolker - W ciemnej dolinie. Rodzinna tragedia i tajemnica schizofrenii - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Robert Kolker - W ciemnej dolinie. Rodzinna tragedia i tajemnica schizofrenii

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Amerykański koszmar

Mogą mnie drodzy Państwo sztorcować, ale uważam, że literacka fikcja to działka trudniejsza niż szeroko pojęta non-fiction. Ta pierwsza, szczególnie dziś, przy potężnie przeładowanym rynku, aby rzeczywiście się wyróżnić musi być spektakularna (niekoniecznie pod kątem mitycznych wartości artystycznych – idealne trafienie w gusta czytelników poszukujących przede wszystkim rozrywki to wielkie osiągnięcie). Tej drugiej natomiast odbiorców może przysporzyć coś innego niż wybitna jakość - temat mianowicie. Czego by teoretycy kultury nie próbowali głosić, to rzeczy oparte o tak zwane fakty autentyczne zawsze bardziej rozpalają wyobraźnię. Wspominałem już o tym przy okazji recenzji „Szatana w naszym domu”, a „W ciemnej dolinie”, kolejna pozycja z Serii Amerykańskiej, to kolejny dowód tej tezy.

Umówmy się: książkę Roberta Kolkera opatrzoną wiele zdradzającym podtytułem „Rodzinna tragedia i tajemnica schizofrenii” czytalibyśmy nawet gdyby była absolutnie najgorzej napisanym reportażem w dziejach(DALEJ)