Recenzja książki: "Romy i Alain. Szalona miłość” - Guenter Krenn - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: "Romy i Alain. Szalona miłość” - Guenter Krenn

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.


Fragmenty dyskursu przyjaźni

(…) Romy Schneider mówiła o sobie, że przed kamerą udaje się jej prawie wszystko, a poza kamerą - niewiele. Nie wiadomo czy miała tu na myśli także swój związek z Alainem Delonem. Być może utraconą miłość zrekompensowała jej w końcu znacznie trwalsza przyjaźń. Delon dawał jej wyraz wielokrotnie, nawet po śmierci Romy. A po tylu latach nadal pielęgnuje pamięć o niej, jak podczas festiwalu w Cannes w 2007 roku gdzie prosił zebranych o chwilę ciszy w celu uczczenia jej pamięci. To ten sam Alain Delon, który prawie pół wieku temu zerwał zaręczyny z Romy po 5 latach związku. Szczególnie boleśnie odczuła to przede wszystkim ona, ale to już dłuższa historia.

Gunter Krenn, niemiecki pisarz podejmuje ten temat w swojej książce "Romy i Alain. Szalona miłość". Nie trudno zauważyć, że autor znacznie więcej uwagi poświęca swojej rodaczce, Romy Schneider. Rola jaka w jej życiu odegrał Alain Delon nie jest jednak bagatelizowana. Choć oficjalnie tylko przez pięć lat byli parą to ich przyjaźń przetrwała (więcej...)