Recenzja książki: Ryszard Ćwirlej – Trzynasty dzień tygodnia - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Ryszard Ćwirlej – Trzynasty dzień tygodnia

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Morderstwo w noc wprowadzenia stanu wojennego

„Przez cały czas od chwili, gdy wszedł do tego mieszkania, miał wrażenie, że obie dzisiejsze sprawy to robota tych samych ludzi. Pasowały do siebie niczym dwie połówki tego samego jabłka. I tam, i tu mieszkanie zostało gruntownie przetrząśnięte. Napastnicy szukali czegoś konkretnego. Być może pieniędzy. No i jeszcze jedno, w obu wypadkach na miejscu zbrodni byli milicjanci. Radiowóz i ludzi w mundurach i tam, i tu widzieli sąsiedzi”.

Ryszard Ćwirlej jest autorem o ugruntowanej pozycji na polskim rynku wydawniczym. Ten dziennikarz i wykładowca akademicki nazywany jest „twórcą kryminału neomilicyjnego”. Dotychczas napisał siedem powieści. Wszystkie ukazały się nakładem wydawnictwa Muza. W latach 2017 i 2018 za swoje książki otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru Czytelników.

Po lekturze jego najnowszej powieści myślę, że również ona przypadnie do gustu fanom autora. Akcja „Trzynastego dnia tygodnia” – podobnie jak poprzednich książek – rozgrywa się w czasach Polski Ludowej. Ćwirlej jak zwykle(Dalej)