Recenzja książki: Sandrine Destombes - Bliźnięta z Piolenc - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Sandrine Destombes - Bliźnięta z Piolenc

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Anielskie bliźnięta

Czytanie kryminałów zaliczam do jednej z największych przyjemności życiowych, ale recenzowania ich – wręcz przeciwnie. W końcu nie chwytamy się za opowieści o morderstwach dla zaspokojenia wysublimowanych odczuć artystycznych, więc tutaj idealnie pasuje stara dobra zasada: każda potwora znajdzie swego amatora. I stąd, co dla jednego w danym kryminale będzie mankamentem, dla innego zaletą. Trudna sprawa, ale spróbujemy.

„Bliźnięta z Piolenc” przedstawiają historię zaginionego rodzeństwa – Raphaela i Solene Lessage, którzy przepadli latem 1989 roku. I gdyby nie fakt, że w ich rodzinnym mieście znów zaczęły ginąć dzieci, nikt by do tej starej zagadki nie powrócił. A tak zaczyna się balansowanie między przeszłością i teraźniejszością.

Pewnie każdy czytelnik kryminałów ma swoje ulubione wątki czy motywy, bo jakoś trzeba sobie radzić przy masowym zalewie dzieł spod znaku zapytania, że tak powiem. Dla mnie najciekawsze są zawsze sprawy dotyczące starych spraw i waśni rodzinnych, a jeśli dochodzą(DALEJ)