Recenzja książki: Siostry – Bernard Minier - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Siostry – Bernard Minier

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Francuski kryminał z literaturą w tle

Bernard Minier to francuski pisarz, o którym powinno być głośno. Bohater jego kryminalnych powieści, Martin Servaz – policjant z komendy w Tuluzie, może śmiało rywalizować z najpopularniejszymi książkowymi policjantami, takimi jak chociażby Harry Hole czy Kurt Wallander. „Siostry” to piąta część cyklu z niepokornym kapitanem w roli głównej, którą polecam waszej uwadze.

W najnowszej powieści Martin Servaz, który po wydarzeniach opisanych w „Nocy” buduje relację ze swoim cudem uratowanym synem, będzie musiał się zmierzyć ze sprawą, o której – jak wydawałoby się – powinien już zapomnieć. Jego pierwsze kryminalne śledztwo dotyczyło makabrycznej zbrodni dokonanej na dwóch młodych, spokrewnionych ze sobą dziewczynach, która wiele lat temu wstrząsnęła Tuluzą. I choć wyjaśniono, kto zamordował siostry, kapitan wciąż nie zapomniał o podejrzeniach, jakie miał wobec popularnego autora kryminałów. Bo czy zainscenizowanie zbrodni zgodnie z fabułą jego najpopularniejszej powieści mogło stanowić tylko(Dalej)