Recenzja książki: Stanisław Lem - Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Stanisław Lem - Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Stanisław Lem - próbki geniuszu

Stanisław Lem w swoich powieściach i opowiadaniach stworzył dziesiątki, jeśli nie setki światów. Choć zyskał zasłużone uznanie, to wielu czytelników nadal onieśmiela. Może jego teksty okażą się za trudne, może za ciężkie, nieaktualne albo niezrozumiałe? Od czego zacząć? „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” daje początkującym i zaawansowanym miłośnikom Lema wybór piętnastu próbek geniuszu, w postaci opowiadań najwyżej ocenianych przez czytelników i przez samego autora.

Lem tworzył najróżniejsze scenariusze przyszłości. Pisał o tym, jak wyglądałby świat, gdyby dla ludzi liczył się przede wszystkim seks – i czym by się zajęli, gdyby seksu zabrakło. Pokazywał, jak głupota obraca w gruzy (gwiezdne) imperia. Jak komputery zastępują wolną wolę i przeznaczenie. Łączył technologię z religią i informatykę z czarami. Przeplatał bajki, recenzje, pamiętniki i reportaże, zręcznie żonglując neologizmami i grami słów, humorem i filozofią, grozą i poetyką. Trudno uwierzyć, że(DALEJ)