Recenzja książki: Szymon Opryszek, Maria Hawranek - Wyhoduj sobie wolność. - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Szymon Opryszek, Maria Hawranek - Wyhoduj sobie wolność.

Reportaże z Urugwaju
 
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Barwna wolność Urugwaju

Urugwaj to dla Polaków kraj egzotyczny i odległy. Położony w Ameryce Południowej, otoczony znacznie większymi i bardziej znanymi sąsiadami: Brazylią i Argentyną, w świadomości wielu może zlewać się w jedno z innymi latynoamerykańskimi państwami. W rzeczywistości jednak ten mały kraj – zajmujący powierzchnię niewiele większą od Grecji i posiadający zaledwie trzy i pół miliona mieszkańców – to wyspa stabilności politycznej i ekonomicznej na morzu Ameryki Łacińskiej.

Kraj, który jak wiele innych państw Ameryki Południowej ma za sobą ponurą i tragiczną przeszłość, obecnie jest jednym z najbardziej laickich państw świata. Pary jednopłciowe mogą tu adoptować dzieci, istnieją stowarzyszenia hodowców marihuany, a prostytutki opłacają sobie składki na ubezpieczenie. Dla wielu osób opis ten może brzmieć jak upragniony raj wolności i możliwości, jednak każdy medal ma dwie strony i autorzy książki nie boją się tego pokazać.

W swoim reportażu Maria Hawranek i Szymon Opryszek, niezależni reporterzy,(dalej)