Recenzja książki: Tadeusz Bartoś - Mnich. Historia życia, którego nie było - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Tadeusz Bartoś - Mnich. Historia życia, którego nie było

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Życiowe wybory

 

(...)Zupełnie nie wiedziałem, czego mam się spodziewać po książce pod tytułem „Mnich. Historia życia, którego nie było”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Marginesy. Autorem książki jest Tadeusz Bartoś. Było o nim szczególnie głośno, gdy 25 stycznia 2007 roku opuścił zakon dominikanów. Jako publicysta jest stale obecny w przestrzeni medialnej. Swoją uwagę przede wszystkim zwraca na Kościół katolicki, w stosunku do którego jest bardzo krytyczny. Jest m.in. autorem głośnej publikacji „Jan Paweł II. Analiza krytyczna”. Tytuł ten spotkał się ze sporym odzewem i krytyką ze strony zarówno hierarchów, jak również publicystów katolickich.

„Mnich” to „książka inspirowana osobistymi perypetiami autora”. Jednocześnie autor informuje, że „podobieństwa do konkretnych postaci są przypadkowe”, a głównego bohatera nie należy z nim utożsamiać.

O czym więc jest ta książka? Wydawca informuje, że to pierwsza powieść Bartosia. Po lekturze nie jestem właściwie pewien, czy to rzeczywiście powieść, chyba że (Dalej)