Recenzja książki: Tomasz Duszyński – Glatz. Kraj Pana Boga - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Tomasz Duszyński – Glatz. Kraj Pana Boga

Cykl: Glatz (tom 2)

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Tym razem na ekscentrycznego kapitana Wilhelma Kleina przyjdzie nam trochę poczekać. Po złapaniu Geometrycznego Zabójcy, w kłodzkiej policji zostaje utworzony Wydział Kryminalny. Na jego czele zasiada Franz Koschella, który wydatnie przyczynił się do wyjaśnienia tajemniczych morderstw opisanych w pierwszym tomie. Tym razem Wachmistrz Koschella zostaje wysłany do Dusznik, gdzie znaleziono zwłoki młodej kobiety. Jakby tego było mało, wszystko wskazuje na to, że jest to Sabine Hunfeld – zaginiona kilka lat temu córka znanego importera cygar.

Na tym sztampowość historii się kończy. Otóż Koschella bardzo szybko odkrywa, kto stał za porwaniem. Na tym książka się jednak nie kończy. Wachmistrz, nie czekając na sąd, postanawia samemu wymierzyć oprawcy sprawiedliwość. I właśnie od tego momentu zaczyna się robić bardzo ciekawie. Tomasz Duszyński świetnie orientuje się, co się sprawdza w kryminałach, a co nie. Dzięki temu otrzymujemy książkę, która jest nie tylko ciekawa, ale i zaskakująca. Autor(DALEJ)