Recenzja książki: Tomasz Sablik - Winda - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Tomasz Sablik - Winda

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Powrót do domu

Kiedyś kupiłem w antykwariacie książkę „Stryj Silas” Josepha Sheridana Le Fanu. Jeszcze przed zakupem – rzecz jasna – przeczytałem, o czym jest ta książka. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy zrozumiałem, że opis zdradza nie tylko większość fabuły, ale i zakończenie. Mimo wszystko postanowiłem zakupić książkę i zobaczyć, czy rzeczywiście będę czerpać jakąkolwiek przyjemność z lektury. Ten zdradziecki opis uświadomił mi jedną rzecz: nie potrzebuję ciągłego zaskakiwania, aby czerpać przyjemność z czytania. W końcu cały proces związany z odkrywaniem tego, co autor chce nam przekazać, jest dużo szerszy niż przeczytanie samego tylko zakończenia.

Tak więc pomimo tego, że bardzo szybko domyśliłem się, o co chodzi w „Windzie” Tomasza Sablika, to i tak świetnie się bawiłem i w żaden sposób nie zepsuło mi to frajdy z czytania. Opis tych kilku z dni z życia Roberta Rota, cierpiącego na silne migreny taksówkarza, na tyle mnie zaangażował, że lektura była przyjemnością (nawet pomimo tego, że(DALEJ)