Recenzja książki: Wojciech Przylipiak - Czas wolny w PRL - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Wojciech Przylipiak - Czas wolny w PRL

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Jak spędzano czas wolny w PRL-u

(…)Współcześnie bardzo lubimy wypoczywać. Chętnie gdzieś wyjeżdżamy, poznajemy bliższą i dalszą okolicę, zwiedzamy. Z utęsknieniem czekamy na urlop lub wakacje. Jak wyglądało to w PRL-u? Jak wtedy ludzie spędzali swój czas wolny, czy i gdzie wyjeżdżali na urlopy?

Na te i wiele innych pytań odpowiada książka Wojciecha Przylipiaka pod tytułem „Czas wolny w PRL”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Muza. Autor jest dziennikarzem i pasjonatem zabawek i elektroniki z PRL-u. Jego nowa książka to właściwie reportaż o spędzaniu wolnego czasu w Polsce Ludowej.

Sam autor ma świadomość, jak rozległy jest to temat. Nie ma też ambicji jego naukowego opracowania. Stąd też jego książka ma formę popularną. Oparta jest na wspomnieniach, tekstach piosenek, artykułach prasowych. Przylipiak chętnie odwołuje się do kultury masowej – piosenek, kina, telewizji.

Książka podzielona jest na kilka części. Przeczytamy między innymi o wolnych popołudniach i niedzielach. Autor stara się dać odpowiedź na pytanie, co(DALEJ)