Ruszyły prace na piętrze budynku dworca w Tucholi - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Ruszyły prace na piętrze budynku dworca w Tucholi

Materiał: tuchola.pl
 

„Rewitalizacja dworca kolejowego w Tucholi i jego przystosowania do potrzeb lokalnego centrum rozwoju – etap II” – pod taką nazwą trwa realizacja inwestycji polegającej na przebudowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania części dworca kolejowego. Na to zadanie gmina Tuchola otrzymała wysokie, bo 95-procentowe dofinansowanie z funduszy unijnych. Inwestycja pochłonie ponad 3 mln zł.

„Całe poddasze będzie przebudowane, wyremontowane. Budynek zostanie wyposażony w windę, żeby stworzyć to, co zaplanowaliśmy, czyli inkubator przedsiębiorczości. Więcej o tym, jak zostaną zagospodarowane te pomieszczenia, powiemy później, jak już inwestycja będzie dobiegała końca. Na dzisiaj mogę powiedzieć, że będzie to ponad 400 metrów powierzchni użytkowej” – podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski. Jak dodaje, wizerunkowo ten fragment miasta już nabrał blasku, a kiedy II etap inwestycji zostanie zakończony, będzie to „perełka w koronie”.

Dodajmy, że w zakres prac wchodzi modernizacja wewnętrznych instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, teletechnicznej i elektrycznej oraz wyposażenie obiektu. Wartość inwestycji to 3 872 491,00 zł.