SAG Award dla Yuh-jung Youn za rolę w filmie Minari! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

SAG Award dla Yuh-jung Youn za rolę w filmie Minari! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne BestFilm
 
Dziś w nocy zostały rozdane nagrody Gildii Aktorów Ekranowych (Screen Actors Guild, SAG). Nagrodę dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej otrzymała wspaniała Yuh-jung Youn za rolę w filmie „Minari”! Yuh-jung Youn jest też za tę rolę nominowana do Oscara.

„Minari” ma na swoim koncie aż 6 nominacji do Oscara (Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepszy Aktor, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepsza Muzyka Oryginalna), Złoty Glob w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny oraz Nagrodę Publiczności i Nagrodę Główną Jury MFF Sundance 2020. „Minari” jest również nominowane w 6 kategoriach do nagród BAFTA a Alan S. Kim jest laureatem Critic Choice Awards dla Najlepszego Młodego Aktora.

                                                               ZWIASTUN

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę
z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma…kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.
Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.
Zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

                             Planowana polska premiera – 23 kwietnia 2021
 
Download images