Sekret - otwarcie wystawy fotografii Mirosława Rzeszowskiego - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Sekret - otwarcie wystawy fotografii Mirosława Rzeszowskiego

W środę 29 stycznia 2014 r. w naszej bibliotece odbył się wernisaż fotograficzny Mirosława Rzeszowskiego, dyrektora Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie, a zarazem prezesa Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego.

W 2001 r. był on jednym z 2współzałożycieli oraz pierwszym prezesem Klubu Miłośników Fotografii Flesz, działającej w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie, gdzie Flesz ma swoją galerię. Autor fotografuje pejzaże oraz zwierzęta, ale w kręgu jego zainteresowań przede wszystkim są drzwi. Drzwi rozpatruję jako obiekt zabytkowy, który ginie z ulic na naszych oczach, jako dzieło sztuki rzemieślniczej czerpiącej swe wzory nawet z Antyku. Jest to też wyraz mojego szacunku dla kunsztu snycerzy i stolarzy. Drzwi postrzegam także na planie filozoficznym –twierdzi Rzeszowski.

Prace Rzeszowskiego wykonywane są w technice cyfrowej z nieznaczną tylko obróbką cyfrową. Wielką niespodzianką i zarazem tajemnicą, którą sprawił wszystkim przybyłym na wernisaż była fotografia drzwi zrobionych podczas krótkiego spaceru ulicami tucholskiej starówki.

Wystawę można oglądać do 26 lutego 2014 r.

Zobacz galerię zdjęć z otwarcia wystawy TUTAJ.


(mat. Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi)