Materiał ze strony:
alejasportowa.pl

Piłka nożna kobiet – III liga kujawsko-pomorska

GLKS Anmar Osielsko – Tucholanka Tuchola 2:8 (2:4)

Aleksandra Motylska (18, Wiktoria Pawlak (36) – Kinga Murawska 4 (11-karny, 22, 37, 42), Natalia Miszke 2 (45, 77), Marta Fierek (56), Agnieszka Grzempa (72). Sędziował Jakub Kręcigłowa z Bydgoszczy.

Tucholanka-Kobiak: Wiktoria Czapiewska, Marta Fierek, Agnieszka Grzempa, Oliwia Lesikowska, Natalia Miszke, Kinga Murawska, Wiktoria Niemczewska, Barbara Piekarska ((43Anna Kamińska, Anna Śmigel, Dagmara Tomaszewska, Patrycja Tromska. Trener Marek Zienkiewicz.

GLKS Anmar Osielsko: Wiktoria Czechowska, Natalia Błochowiak (57 Anna Pieprzyk), Wiktoria Bogusławska, Martyna Chmara (41 Dominika Plata), Kinga Cisoń, Julia Kamińska, Martyna Kopeć, Ewa Kralewska, Aleksa Motylska, Wiktoria Pawlak, Klaudia Piesik. Trener Marta Kryszak, 2 drugi trener Filip Skory.

Senatorki pojechały do Żółędowa w rezerwowym składzie, bowiem nie mogły grać: Lidia Zakrzewska, Julia Petrus, Magda Lubińska, Sandra Knitter – obrończynie, Oliwia Domeracka – pomocniczka i Patrycja Sosna – napastniczka. Tak, więc, cała obrona za wyjątkiem Dagmary Tomaszewskiej musiała zostać przemeblowana przez szkoleniowca Marka Zienkiewicza. Mimo tego zespół tucholski wygrał wysoko 2:8 (2:4). Cztery gole w tym spotkaniu strzeliła Kinga Murawska, dwa Natalia Miszke i Marta Fierek oraz Agnieszka Grzempa – po 1. W tym meczu zadebiutowała nowa zawodniczka Barbara Piekarska i wypadła całkiem dobrze i dużo nie brakowałoby strzeliła nawet gola. Świetnie zagrała najmłodsza w drużynie Oliwia Lesikowska a jej akcje prawą stroną murawy stwarzały spore zamieszanie w zespole gospodyń. W 66 minucie świetnie spisała się Wiktoria Czapiewska, która wybroniła rzut karny i tym samym odrobiła błąd, który popełniła w 36 minucie. Rezultat tego spotkania mógł być o wiele wyższy, ale od straty bramek ratowała świetnie spisująca się bramkarka gospodyń. Przekonała się o tym Patrycja Tromska, która aż 5 razy uderzała, by zdobyć gola, ale wybroniła je Wiktoria Czechowska.