„Senatorki” wypunktowały Start Pruszcz - Reporter-24.pl

„Senatorki” wypunktowały Start Pruszcz

Materiał ze strony: alejasportowa.pl

Piłka nożna kobiet – III liga, grupa kujawsko-pomorska

Tucholanka Tuchola – Start Pruszcz 2:1 (1:1)

Kinga Murawska (21), Marta Fierek (64) – Monika Gregorczyk (20). Sędziował Janusz Pajonkowski (Śliwice).

Tucholanka-Kobiak Tuchola: Nikola Wegner – Julia Petrus, Aneta Fojut, Dagmara Tomaszewska, Oliwia Lesikowska, Małgorzata Kropidłowska (41 Agnieszka Grzempa – 79 Katarzyna Pastwa), Patrycja Wesołowska, Anna Kamińska, Wiktoria Niemczewska, Marta Fierek, Kinga Murawska. Trener Marek Zienkiewicz.

Start Pruszcz: Katarzyna Rasz – Wiktoria dziennik, Monika Gregorczyk, Paulina Karczewska, Agnieszka Kufel, Klaudia Leśniewska (65 Marta Drews), Patrycja Pączek, Julita Russ (41 Natalia Zyś), Daria Smółka, Kinga Stefańska (66 Agnieszka Szews, Angelika Szkudlarek. Trener Kamil Mykowski.

Nie był to mecz porywający w wykonaniu piłkarek Tucholanki-Kobiak w spotkaniu z silnym rywalem z powiatu świeckiego Startem Pruszcz. Także aura w tym dniu nie była łaskawa dla piłkarek tego meczu. Silny wiatr wręcz przeszkadzał w grze i tym samym piłkarki miały trudności z opanowaniem piłki. Jednak w przekroju całego spotkania lepszymi okazały się „Senatorki”, które wygrały po bramkach „Gekona” Kingi Murawskiej w 21 minucie po ładnej akcji z Anią Kamińską. Była to bramka na remis, bowiem minutę wcześniej tucholanki straciły bramkę po strzale Moniki Gregorczyk. Po przerwie w 64 minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Marta Fierek. Oba zespoły miały jeszcze po kilka okazji na zmianę rezultatu, ale bez efektów bramkowych. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem „Senatorek” 2:1 (1:1).

W sobotę „Senatorki” zagrają z niżej notowanym Strażakiem/Wdą Przechowo w Przechowie i z całą pewnością jest szansa na kolejne 3 punkty do klasyfikacji.

Pozostałe wyniki 10 kolejki:

• Zjednoczeni Piotrków Kujawski – KKP II Bydgoszcz 0:0
  • Legia Chełmża – Unifreeze II Górzno 0:2
  • WAP Włocławek – Wda/Strażak Przechowo (Świecie) 8:0
  • Mustang Wielgie – Spójnia Białe Błota 0:0
  • Fuks Wielowicz – Gwiazda II Toruń

w pierwotnym terminie (29 października, 11:00) odwołany z powodu złego stanu boiska