Spotkanie z Marleną Popławską-Marek - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Spotkanie z Marleną Popławską-Marek

W czwartek 5 kwietnia 2018 r. w Bibliotece Dziecięcej odbyło się spotkanie z autorką książek „Mandarynka Grażynka” oraz „Wyprawa na maksa” Marleną Popławską–Marek. Pisarka z wykształcenia jest nauczycielką języka polskiego z przygotowaniem do terapii pedagogicznej. Przez kilka lat pracowała w biurze podróży. Na co dzień łączy swoje dwie pasje, jakimi są podróże oraz pisanie wierszy, opowiadań i książek. „Wyprawa na maksa” była jej debiutem literackim.
„Mandarynka Grażynka” to druga książka w dorobku pisarskim przeznaczona dla dzieci młodszych. Tytułowa bohaterka to szalona mandarynka, jest również złośliwy banan oraz wybredna cytryna i wiele innych owocowych bohaterów. Uczniowie dowiedzieli się, co ciekawego przydarzyło się tej niezwykłej gromadce, rozwiązywali owocowe zagadki, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Autorka przeczytała obszerne fragmenty książki, nawiązała z dziećmi bardzo dobry kontakt. Spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera oraz wiele uśmiechu. Najmłodsi zadawali sporo pytań, np. Gdzie się rodzą pomysły na nowe książki?
Uwieńczeniem spotkania była możliwość zdobycia dedykacji autorki. Uczniowie brawami podziękowali pisarce za ciekawe spotkanie i życzyli wielu nowych książek. Uczestnikami spotkania były dzieci z SP nr 2 z klasy I b i SP nr 3 z klasy III bz Tucholi.

1 2 3 4 5 6 7 8

Materiał: mbp.tuchola.pl