Wiadomości
wszystkieSUKCES REPREZENTACJI TUCHOLI NA IGRZYSKACH W CHEŁMNIE
W niedzielne popołudnie w Chełmnie zgasł Znicz Olimpijski, a flaga z pięcioma olimpijskimi kołami jednoczącymi sportowców całego województwa kujawsko-pomorskiego, pojechała do Sępólna Krajeńskiego, gdzie za cztery lata sportowcy zrzeszeni w Ludowych Zespołach Sportowych spotkają się na XVI Igrzyskach Olimpijskich. Pewnie przyjdzie czas na szczegółową analizę występu naszej Tucholskiej reprezentacji, niemniej warto w kilku słowach podsumować to, co działo się na arenach sportowych Chełmna. Po absolutnie rekordowych dla Tucholi Igrzyskach w 2012 roku (37 medali w tym 19 złotych), drużyna jechała do „miasta zakochanych” z dużymi nadziejami. I rzeczywiście worek z medalami rozwiązali już w sobotę rano lekkoatleci. Na najwyższym stopniu podium stanęła jako pierwsza Karolina Hoppe, która po czterech latach obroniła mistrzowski tytuł w pchnięciu kulą, dorzucając do tego brąz w kolejnej technicznej konkurencji – rzucie dyskiem. Złoty medal po czterech latach wywalczył również Bartosz Bukowski, który nie miał sobie równych na skoczni wzwyż. Pozostałe medale lekkoatletyczne zdobywali już tylko zawodnicy na bieżni. Złoto na 3000 metrów dla Łukasza Kensika i srebro dla Marka Wojtasa. Złoto i obrona tytułu dla Arkadiusza Wiśniewskiego na jego koronnym dystansie 800 m. Złoto również dla Krystiana Szrajbra, który sprawił ogromną niespodziankę wygrywając finał na 400 m. Złoty medal indywidualnie zawisł również na szyi Aleksandry Kleman, najszybszej na 200 m. W ciekawyie zapowiadającym się finale na dystansie 1500 m. dwóch naszych reprezentatów Arek Wiśniewski i Łukasz Kensik powiększyli swój dorobek medalowy o srebrny i brązowy medal. I na koniec zmagań lekkoatletycznych dwie, złote Tucholskie sztafety, 4×400 (A. Wiśniewski, Ł. Kensik, K. Szrajber, i Olimpijska (A. Wiśniewski-800m, Ł. Kensik 400, K. Szrajber-200m, R. Atras-100) które podobnie jak na poprzednich igrzyskach jako pierwsze przecinały linię mety. Tymczasem znakomite wieści napływały z innych aren. Nasi najsilniejsi reprezentanci, skutecznie zrewanżowali się kolegom z Dobrcza i tym razem to Oni w składzie: Mikołaj Kęsik, Robert Lewandowski, Wojciech Tyda, Paweł Redzimski, Łukasz Pawłowski, Piotr Rozwonkowski odbierali złotem medale. Brązowa w Chełmnie okazała się w strzelectwie sportowym Marzena Drzycimska. Również na najniższym stopniu podium, tym razem stanęły piłkarki nożne, które brązowy medal wywalczyły pokonując w meczu o 3 miejsce ekipę Solca Kujawskiego. Dziewczyny prowadzone przez Marka Zienkiewicza w Chełmnie zagrały w składzie: P. Augustyńska, S. Andrearczyk, O. Domeracka, M. Galińska, J. Grzywacz, S. Holweg, D. Klaisa, S. Knitter, J. Knakowska, M. Łabicka, N. Miszke, S. Pasińska, K. Pochójka, L. Zakrzewska. Kierownikiem zespołu jest Henryk Sala.
A na deser emocjonowaliśmy się niezwykłym, pięciosetowym, zwycięskim dla Tucholi finałem siatkówki w którym Tucholanie: Remigiusz Berendt, Rafał Szopińsk, Paweł Wajnert, Piotr Smoliński, Damian Jonczyński, Łukasz Jaruszewski, Konrad Januszewski, Marcin Kukielski, Paweł Kukielski, Dawid Gumiński pokonali gospodarzy pomimo przegrania dwóch pierwszych setów.
A zatem ponownie po latach złote medale siatkówki są w Tucholi. W piętnastu rozegranych igrzyskach 8 razy siatkarze ze stolicy Borów Tuchoskich stawali na najwyższym podium. Ostatecznie dorobek medalowy z Chełmna to 16 medali: 10 złotych, 2 srebrne, 4 brązowe.
Tuchola potwierdziła zatem swoją wysoką pozycję w klasyfikacji medalowej. Ponownie plasowaliśmy się w czołówce wszystkich klasyfikacji, co niewątpliwie świadczy o dobrej organizacji sportu w Tucholi. Miejmy nadzieję, że ten wysoki poziom uda się utrzymać. Patrząc na zapał, sportową radość i zapał poszczególnych zawodników nie musimy się martwić o przyszłośc tucholskiego sportu. Za 4 lata znicz olimpijski zapłonie w niedalekim Sępólnie i to właśnie tam, ponownie Tuchola walczyć będzie o kolejne medale.
Więcej zdjęć na: