Sukces tucholskich licealistów w Ogólnopolskim Konkursie o Kazimierzu Wielkim - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Sukces tucholskich licealistów w Ogólnopolskim Konkursie o Kazimierzu Wielkim

18 kwietnia w murach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbył się finał XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. Ostatni etap zwieńczyła uroczysta gala wręczenia nagród. W gronie najlepszych – licealiści z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego w Tucholi.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z składał się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (12 stycznia), okręgowego (14 marca) i finału (18 kwietnia), w którym zmierzyło się 18 najlepszych uczestników z całej Polski. Wyłoniono trzech laureatów:

I miejsce: Justyna Ciesielska (Włocławek)

II miejsce: Martyna Gerbatowska (TUCHOLA)

III miejsce: Piotr Kozieł (Koniecpol)

Wśród finalistów znalazł się również Mateusz Lesikowski z Tucholi. Uczniowie byli przygotowywani merytorycznie przez panią Arletę Brygman, nauczycielkę ZSLiA.

W Komitecie Naukowym Konkursu zasiedli: prof. dr hab. Jacek Maciejewski (przewodniczący), prof. dr hab. Tomasz Nowakowski, dr hab. Sławomir Zonenberg, prof. nadzw. oraz dr Radosław Kotecki.

W gali rozdania nagród uczestniczyli Patroni Honorowi oraz sponsorzy nagród: JM Rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny, Senator RP Andrzej Kobiak oraz Burmistrz Kowala Eugeniusz Gołembiewski. Senator Kobiak dodatkowo przekazał gratulacje na ręce przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego Konkursu, dr Moniki Opioły-Cegiełki.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.