Szopka Bydgoska przyjechała do Tucholi (FOTO / WIDEO) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Szopka Bydgoska przyjechała do Tucholi (FOTO / WIDEO)

W sobotę o godzinie 18.00 mieszkańcy Tucholi mieli wyjątkową okazje oglądać XVIII Szopkę Bydgoską z Piratem. Wydarzenie to osiąga dodatkową rangę, bowiem jeszcze nigdy Szopka nie była prezentowana poza granicami Bydgoszczy. Jak już osiągnęła pełnoletność to wyruszyła w teren i zaprezentowała się na scenie Tucholskiego Ośrodka Kultury.

Mieszkańcy stolicy Borów Tucholskich najbardziej czekali na bohaterów tutejszego regionu - postać Senatora RP Andrzeja Kobiaka oraz Posła Parlamentu Europejskiego - Tadeusza Zwiefki. Obaj panowie byli obecni na widowni i ze śmiechem obserwowali swoje karykatury sceniczne. Na deskach sceny Tucholskiego Ośrodka Kultury pojawili się również właściciel `Zawiszy` - Radosław Osuch, aktor i podróżnik - Mieczysław Franaszek, poseł na sejm RP - Tomasz Latos, dyrektor Muzeum w Inowrocławiu - Janina Sikorska, prezydent Torunia - Michał Zaleski, śpiewaczka operowa - Małgorzata Ratajczak, organizator Festiwali Romów w Ciechocinku - Don Vasyl, ksiądz i poeta - Franciszek Kamecki, posłanka na sejm RP - Anna Sobecka, przedsiębiorca - Marek Gotowski, zastępca prezydenta Bydgoszczy - Grażyna Ciemniak, dyrektor Filharmonii Pomorskiej - Eleonora Harendarska oraz Pirat żeglujący Brdą i Borowianka z Gostycyna.

Zobacz fragment XVIII Szopki Bydgoskiej: Senator RP Andrzej Kobiak:
Zobacz fragment XVIII Szopki Bydgoskiej: Poseł Parlamentu Europejskiego - Tadeusz Zwiefka

Scenariusz i tekst: Zdzisław Pruss
Autor masek: Waldemar Zyśk
Kierownictwo muzyczne: Bogdan Cieisielski
Wykonawcy: Wanda Dolman-Rzyska, Barbara Kalinowska, Krzysztof Filasiński, Wiktor Murański, Eugeniusz Rzyski i Zdzisław Pruss
Muzycy:
Maciej Afanasjew - skrzypce
Bogdan Ciesielski - fortepian
Stefan Gołata - bas
Waldemar Matecki - perkusja

(tekst: Tucholski Ośrodek Kultury)