Tajemnice Joan - zapowiedź filmu i zwiastun - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Tajemnice Joan - zapowiedź filmu i zwiastun

Z BestFilm otrzymaliśmy plakat i zapowiedź filmu Tajemnice Joan. Film wejdzie na ekrany naszych kin 26 kwietnia 2019 roku
Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje związane z tym filmem i prezentujemy przesłany plakat


Informacja prasowa


„Tajemnice Joan” to film w reżyserii Trevora Nunna (twórcy oryginalnej londyńskiej produkcji „Nędzników” i „Wieczoru trzech króli”) ze scenariuszem Lindsay Shapiro („Royal Wifes at War”, „Enid”), na motywach bestsellerowej powieści Jennie Rooney „Red Joan”.

Jest rok 2000. Mieszkająca na przedmieściach Londynu Joan Stanley cieszy się spokojną emeryturą. Jej beztroskie życie zostaje nagle zakłócone, kiedy MI5 aresztuje ją pod zarzutem prowadzenia działalności wywiadowczej dla komunistycznej Rosji.
Cofamy się do roku 1938. Joan jest studentką fizyki w Cambridge i zakochuje się w młodym komuniście, Leo Galichu, który sprawia, że zaczyna postrzegać świat w nowym świetle…

Na czele obsady „Tajemnic Joan” znalazły się Judi Dench („Skyfall”, „Powiernik królowej”) i Sophie Cookson („Gypsy”, „Kinsman: Złoty krąg”) – obie w roli tytułowej bohaterki. Obok nich także Stephen Campbell Moore („Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”, „Żegnaj Christopher Robin”) w roli Maxa, profesora fizyki, mentora młodej Joan; Tom Hughes („Victoria”, „London Town”) jako Leo, młody komunista i pierwsza miłość Joan; Ben Miles („The Crown”, „Złota dama”) jako syn i prawnik Joan, Nick oraz Tereza Srbova („Atramentowe serce”, „Wschodnie obietnice”) w roli studentki Cambridge, przyjaciółki i powierniczki Joan.

Za kamerą stanął zdobywca nagrody BAFTA Zac Nicholson („Śmierć Stalina”). W ekipie znaleźli się też nagrodzona BAFTA montażystka Kristina Hetherington („Moja kuzynka Rachela”, „Weekend ostatniej szansy”), scenograf Cristina Casali („Śmierć Stalina”), nominowany do Oscara, zdobywca BAFTA, kompozytor George Fenton („Dama w vanie”, „Niebezpieczne związki”), kostiumolog Charlotte Walter („Zwyczajna dziewczyna”) oraz zdobywczyni nagrody BAFTA, charakteryzatorka Sallie Jaye („Też go kocham”, „Miłość i śmierć w Wenecji”).

ZWIASTUN

Film w kinach od 26 kwietnia.


Download images