TARGI EDUKACJI I PRACY 2019 r - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

TARGI EDUKACJI I PRACY 2019 r

Materiał: tucholski.pl
 
7 marca 2019 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi po raz piąty w formule łączącej edukację z rynkiem pracy odbyły się Powiatowe Targi Edukacji i Pracy.

Uroczystego otwarcia targów dokonała Henryka Dziurzyńska Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tucholi wraz z Michałem Mrozem Starostą Tucholskim, witając serdecznie przybyłych gości, wystawców, uczniów i osoby poszukujące zatrudnienia. W uroczystości otwarcia między innymi udział wzięli: Dorota Gromowska Przewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego, Zenon Poturalski Wicestarosta Tucholski, Waldemar Kierzkowski Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego, Tadeusz Kowalski Burmistrz Tucholi, Joanna Jastak Wójt Gminy Lubiewo, Radosław Januszewski Wójt Gminy Kęsowo, Jan Przybysz Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Tucholskiego, Elżbieta Słowińska Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Anna Mucha Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej, Andrzej Wegner Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy, Jolanta Metkowska Dyrektor Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Anna Herbut - Giżyńska Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Goście skierowali słowa uznania do organizatorów za przygotowanie przedsięwzięcia oraz życzenia dla wszystkich przybyłych na targi wyboru najlepszej szkoły ponadpodstawowej, uczelni lub znalezienia zatrudnienia.

W trakcie trwania targów można było zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych działających na terenie powiatu tucholskiego,  oraz zaproszonych wyższych uczelni. Chętni mogli skorzystać z konsultacji  z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy oraz z wielu ofert pracy krajowych i zagranicznych.

Informacjami na temat prawa pracy, prawa podatkowego oraz ubezpieczeń społecznych służyli: Urząd Skarbowy w Tucholi, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tucholi oraz radca prawny.

Z roku na rok targi cieszą się większą popularnością zarówno ze strony wystawców, jak i zwiedzających. Targi przyciągnęły dużo młodzieży z ostatnich klas szkół gimnazjalnych i podstawowych, ale także uczniów ze szkół ponadgimnazjanych oraz osób poszukujących pracy. Pracodawcy przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi pracownikami, a szkoły ponadpodstawowe prześcigały się w pomysłach na zainteresowanie swoją ofertą. 

Galeria zdjęć

Informacja i zdjęcia: Wydział Edukacji, Zdrowia i Sportu Starostwa Powiatowego w Tucholi