The Bastard (The Promised Land) z Madsem Mikkelsenem w Konkursie Głównym MFF w Wenecji! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

The Bastard (The Promised Land) z Madsem Mikkelsenem w Konkursie Głównym MFF w Wenecji!

Materiały promocyjne Best Film
 
„The Bastard” („The Promised Land”)  - najnowszy epicki dramat kostiumowy z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, w reżyserii cieszącego się międzynarodowym uznaniem Nikolaja Arcela - znalazł się w Konkursie Głównym tegorocznego MFF w Wenecji!

To kolejna współpraca wybitnego duńskiego aktora z reżyserem „Kochanka królowej” Nikolajem Arcelem. Autorami scenariusza „The Bastard” („The Promised Land”) są Arcel i Anders Thomas Jensen („Jeźdźcy sprawiedliwości”). Film jest adaptacją duńskiego bestsellera z 2020 roku pt. „The Captain And Ann Barbara”. (Polskie wydanie w przygotowaniu przez Wydawnictwo Replika).

Adaptacja Arcela to porywający dramat o podboju duńskich wrzosowisk. To film o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, dyscyplinie, miłości i stracie. To historia o dumnym i niepoddającym się przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiecie, która zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.

Moja współpraca z Nikolajem Arcelem w czasie realizacji „Kochanka królowej” była cudowna, więc jestem bardzo podekscytowany, że mogłem ponownie z nim pracować, oświadczył Mikkelsen. Ma sprecyzowaną wizję tego filmu, a Anders Thomas napisał świetny scenariusz, którego brutalność i delikatność głęboko mnie poruszyła od pierwszych chwili.

Arcel dodaje: „The Bastard” („The Promised Land”) będzie zapierającym dech w piersiach epickim widowiskiem, w którym obecny będzie mrok, humor, niemoc, krew, pot i szaleństwo.

                      Planowana premiera w polskich kinach – koniec 2023 roku.

Download images