TOK: 17 artystów na międzynarodowym plenerze (ZDJĘCIA) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

TOK: 17 artystów na międzynarodowym plenerze (ZDJĘCIA)

Materiał: toktuchola.pl

Międzynarodowy Plener Artystyczny Tuchola – Mała Komorza trwa już od 1 czerwca.  W plenerze bierze udział 17 artystów. Największą grupę (8 osób) stanowią akwareliści, którzy przyjechali do nas z całej Polski. 5 malarzy i rzeźbiarka to tucholska grupa artystów. Ponownie do Komorzy przyjechała trzyosobowa delegacja z partnerskiego miasta Olching w Bawarii. W poniedziałek, 3 czerwca, artystów w pałacu w Małej Komorzy odwiedził burmistrz Tucholi Pan Tadeusz Kowalski, gości przywitał dyrektor TOK Pan Piotr Mówiński. W imieniu artystów głos zabrał komisarz artystyczny pleneru Pan Adam Papke. W spotkaniu uczestniczyli nasi patroni medialni: Tygodnik Tucholski, Tokis – Press oraz Tucholanin.pl .
We wtorek uczestnicy pleneru wzięli udział w wycieczce po Borach Tucholskich. Zwiedzaliśmy Rezerwat Bory Tucholskie, podziwialiśmy sędziwy dąb Bartuś, malowniczą ścieżkę wokół jeziorka Kacze Oko oraz osadę Swornegacie.
Plener organizowany jest przez Tucholski Ośrodek Kultury. Współfinansowany przez Gminę Tuchola.
Już w sobotę (8 czerwca) zapraszamy wszystkich miłośników malarstwa, akwareli, grafiki i rzeźby do odwiedzenia pałacu w Małej Komorzy. O godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej oraz pokaz prac wykonanych na warsztatach plenerowych Sztukarni działającej przy TOK-u. Wstęp wolny. Znakomita okazja, aby porozmawiać z artystami i obejrzeć ich najnowsze prace. Zapraszamy!

LISTA UCZESTNIKÓW MIĘDZYNARODOWEGO PLENERU ARTYSTYCZNEGO TUCHOLA – MAŁA KOMORZA 2024
TUCHOLA
1. Justyna Wojciechowska
2. Małgorzata Obuchowska
3. Anna Narloch
4. Helena Kaczanowska
5. Mariusz Reszczyński
6. Wiktoria Timofiejewa
GRUPA AKWARELISTÓW
7. Joanna Bożek
8. Iga Lepianko
9. Izabella Ramsza
10. Milena Tys
11. Lech Grzegorzewski
12. Adam Papke
13. Zbigniew Papke
14. Andrzej Rabiega
OLCHING
15. Margot Vogl
16. Aleksandra Schmidt
17. Sissy Arzberger

ZDJĘCIA