Tucholscy seniorzy zwiedzili Szczecin i Berlin - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Tucholscy seniorzy zwiedzili Szczecin i Berlin

Członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Tucholi uczestniczyli w 4-dniowej wycieczce do Szczecina i Berlina. Wyjazd odbył się w ostatnich dniach sierpnia br.

W drodze do Szczecina seniorzy zwiedzili Stargard, a w samym Szczecinie, już pod opieką przewodnika, zobaczyli najciekawsze i najbardziej charakterystyczne miejsca. Spacerowali m.in. trasą miejskiego szlaku turystycznego (najpiękniejsze miejsca pod względem architektury, historii i przyrody) oraz szlakiem kamienic znanych szczecinian.

Trzeciego dnia odbył się wyjazd do Berlina. „Cały dzień zwiedzaliśmy znane obiekty i ciekawe miejsca, po których oprowadzał nas przewodnik. Były to m.in.: Brama Brandenburska, Reichstag, Mur Berliński, Galeria Sztuki, Kolumna Zwycięstwa oraz Zegar Płynącego Czasu” – opowiada Antonina Olszewska, członkini PZERiI w Tucholi.

Wycieczkę zakończył rejs statkiem po porcie w Szczecinie.

Emeryci wrócili zadowoleni i szczęśliwi, że mieli możliwość poznania pięknych zakątków Polski i naszego zachodniego sąsiada.

„To dzięki dotacji otrzymanej z budżetu gminy Tuchola mogliśmy pokryć częściowe koszty wynajmu autokaru. Jesteśmy bardzo wdzięczni. Bezcenne były dla nas spacery nad morzem i korzystanie z nadmorskiego klimatu” – podkreśla Antonina Olszewska.

Zdjęcia przesłane przez:
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów oddział w Tucholi

Materiał: tuchola.pl