alejasportowa.pl

Piłka nożna kobiet – III liga

16 kolejka

GOKSiR Start Pruszcz – Tucholanka Kobiak Tuchola 2:3 (0:2).

Szkudlarek (67, 77) – Nierzwicka (26,45), Sosna (32). Sędziował Pujanek z Bydgoszczy.

Tucholanka Kobiak: Czapiewska, Petrus, Zakrzewska, Tomaszewska (76 Pastwa), Tromska (41 Niemczewska), Fierek (65 Lubińska), Knitter (68 Lesikowska), Kamińska, Miszke (60 Grzempa), Nierzwicka (53 Domeracka), Sosna

Senatorki po przykrej i pechowej przegrane w rundzie jesiennej ze Startem Pruszcz na własnym boisku 2:3, pojechały na mecz rewanżowy z nastawieniem do dobrej gry i urwaniu punktów nieco wyżej notowanym rywalkom. Początek spotkania nie był dobry w wykonaniu obu drużyn. Dopiero po kwadransie zaczęła się lepsza gra obu zespołów, ale ze wskazaniem na Senatorki, która nabierały rozpędu w grze i zaczęły dyktować warunki. Najpierw gospodynie trafiły w poprzeczkę a za chwilę

Marta Fierek zagroziła bramce gospodyń. Jedna dobra interwencja brakarki uchroniła przed stratą gola. W 23 minucie Natalii Miszke nie udało się w sytuacji sam na sam skierować piłki do bramki – piłka była nieco szybsza i trafiła w ręce bramkarki. Między 26 a 32 minutą dla Tucholanki-Kobiak padły dwa gole. Najpierw bramkę zdobyła Agnieszka Nierzwicka, która nie była pilnowana i miała spokój by oddać celny strzał na prowadzenie. Drugą bramkę dla tucholskiego zespołu zdobyła Patrycja Sosna, która wykorzystała bezpańską piłkę po błędzie obrończyni gospodyń i huknęła z bliskiej odległości na 2:0. Po zmianie boisk w 45 min. na 3:0 dla Senatorek podwyższyła Agnieszka Nierzwicka a było to w wielkim zamieszaniu po rzucie rożnym. Szanse na podwyższenie miała jeszcze Patrycja Sosna, ale bramkarka w sytuacji sam na sam wybrała jej piłkę z pod nóg. Szkoleniowiec Senatorek widząc przewagę trzech goli dał pograć zmienniczkom. Rezerwowe grały ambitnie, ale gospodynie potrafiły w tym czasie uruchomić dokładnymi podaniami najlepszą snajperkę gospodyń – Szkudlarek a ta wykorzystała dwie szanse w 67 oraz 77 minucie i zmniejszyła przegraną do 2:3 (0:2).

Ta wygrana Senatorek pozwoliła wyprzedzić rywalki z Pruszcza i zająć ich 4 miejsce.

Prowadziliśmy 3:0 do 67 minuty. W związku z tym dałem pograć 6 zmienniczkom, no i w końcówce była nerwówka, ale cieszą 3 punkty i z mojego punktu widzenia faktem jest, że 17 dziewczyn pograło. Pierwsza połowa zdecydowanie nasza. Chociaż pruszczanki trafiły w poprzeczkę a Lidka Zakrzewska jeden strzał wybiła z linii bramkowej. My natomiast kilka fajnych akcji w tym sam na sam Miszke i Sosny. Bardzo dobra pierwsza połowa i prowadzenie 2:0. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy meczu Nierzwicka podwyższyła na 3:0 a za chwilę Sosna mogła podwyższyć na 4:0 – biegnąc z piłką od połowy boiska sam na sam. Jednak przegrała z bardzo dobrze spisująca się bramkarką z Pruszcza. Wynik końcowy też cieszy, i dziewczyny zrewanżowały się takim samym wynikiem jak przegrały w rundzie jesiennej – podsumował szkoleniowiec Senatorek Marek Zienkiewicz.