"Via Natura": Koncert na 10 lecie - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

"Via Natura": Koncert na 10 lecie

Stowarzyszenie „Via Natura” w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji, na tucholskim rynku odbył się wyjątkowy koncert podczas którego wystąpili przyjaciele Stowarzyszenia, znani artyści: Robert Janowski, Grażyna Nita, Renata Zarębska oraz Zbigniew Wodecki. Na widowni dostrzec można było min. vice marszałka senatu Jana Wyrowińskiego,  ministra spraw wewnętrznych Teresę Piotrowską, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, europosła Tadeusza Zwiefkę i vice marszalka województwa Zbigniewa Ostrowskiego.  Całość prowadził Maciej Puto.

Koncert był również okazją do  podziękowania darczyńcom, wspierającym Stowarzyszenie, od początku działalności. Podziękowanie wręczała prezes „Via Natury” Halina Janowska Giłka w towarzystwie Agaty Młynarskiej

Przypomnijmy, że pomysłodawcą i głównym sponsorem powstałego w 1995 roku Stowarzyszenia "Via Natura", od początku jego istnienia, jest senator Andrzej Kobiak

Zobacz fragmenty koncertu:

Poza najbardziej znaną akcją stypendialną, w ciągu 10 lat swojej działalności, Stowarzyszenie stało się rozpoznawalne nie tylko w Tucholi, ale bez cienia przesady można powiedzieć, w całej Polsce. Rozpoznawalność zawdzięcza organizowanemu od trzech lat Plenerowi Malarskiemu im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie, wraz z warsztatami dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz wystawami poplenerowymi min. w Bydgoszczy i w siedzibie Sejmu RP.

Inne sektory działalności to współorganizowanie zimowisk dla dzieci, wyjazdy do opery dla starszych, organizowanie spotkań pod wspólnym tytułem „Droga do zdrowia”, czy też akcje proekologiczne.

(red.)