WAKACJE Z SZACHAMI - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

WAKACJE Z SZACHAMI

Materiał: osirtuchola.pl
 
Serdecznie zapraszamy na wakacje z szachami!

Nasze półkolonie letnie zorganizowane są jako tygodniowy turnus od poniedziałku do piątku. Twoje dziecko nauczy się podstaw królewskiej gry lub pozna tajniki strategii i taktyki szachowej, jeśli z szachami miało już do czynienia. Zajęcia poprowadzą : Maciej Mews – nauczyciel wf, koordynator nauki gry w szachy w Szkole Podstawowej nr 1 w Tucholi oraz Piotr Jarosz – zawodnik, instruktor i sędzia szachowy kl. I.
W programie przewidziano warsztaty z arcymistrzem Mirosławem Grabarczykiem, spotkanie arcymistrza z rodzicami i wykład o zaletach kontaktu z szachami w rozwoju dziecka i zawodnika, codzienne treningi – z wykorzystaniem profesjonalnych szachownic i materiałów szachowych.
Uczestnicy półkolonii codziennie wezmą udział w innych grach ruchowych, zapoznają się z nietypowymi grami jak palant czy dwa ognie. Podczas półkolonii zawodnicy umiejący grać rozegrają turniej klasyfikacyjny o kategorie, z pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.
Podczas zajęć otwarci jesteśmy na spontaniczne wykorzystanie pomysłów uczestników na miłe spędzenie czasu, w porozumieniu z rodzicami, w tym: projekcje filmów na dużym ekranie (nie tylko szachowych). Na zregenerowanie sił przewidziano obiad dwudaniowy, woda, soki, herbata. Jest to oferta skierowana do dzieci w każdym wieku. Ze względu na specyfikę zajęć i możliwości lokalowe, liczba miejsc jest ograniczona. Termin od 17 do 21 sierpnia 2020 r. Miejsce – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi.
Zapewniamy bezpieczne i higieniczne warunki realizacji zajęć, a także standardy sanitarne wymagane w ośrodkach sportowych w związku z COVID-19.
Gorąco zapraszam na tę nieco inną formę wypoczynku!
Plan dnia:
08.00-08.30 przyprowadzanie dzieci, zabawy szachowe
08.30-09.00 śniadanie (własne) + herbata/napoje
09.00-10.30 uczymy się szachów – zajęcia z instruktorem
10.45-12.45 Zajęcia i gry sportowe
13.00-13.45 obiad
14.00-16.00 gramy w szachy – turniej klasyfikacyjny + analiza rozegranych partii
16.00-16.30 odbiór dzieci, gry i zabawy szachowe i nie tylko
Informacje i zapisy:
Koszt 250zł
Piotr Jarosz tel.: 692220303,
mail: szachytuchola@op.pl