Warszawska przygoda Zuzi! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Warszawska przygoda Zuzi!

Materiał ze strony:

alejasportowa.pl


Piłka nożna dziewcząt – „Z podwórka na stadiony” o Puchar Tymbarku 2017

Miło nam poinformować, że jedna z najmłodszych zawodniczek MLKS Tucholanka Tuchola Zuzia Czapiewska aktualnie grająca w UKS Tęcza Bydgoszcz brała udział w wielkim finale „Z podwórka na stadiony o Puchar Tymbarku” – 2017 w Warszawie. Dziewczęta z UKS Tęcza Bydgoszcz ostatecznie zajęły 4 miejsce a o brązowy medal przegrały z Beniaminkiem Krosno (Podkarpackie) 0:4.

Ekipa UKS Tęcza Bydgoszcz wyjechała na zawody do Warszawy 5 maja o godzinie 8.00 z Bydgoszcz spod SP 12. Po zakwaterowaniu w Warszawie podstawionymi autokarami wszystkie drużyny pojechały pod stadion PGE Narodowy na rozlosowanie grup. Rozgrywkom każdego dnia towarzyszył Zbigniew Boniek. Ceremonie rozpoczęcia i zakończenia turnieju uświetnił występ skrzypka Tomasza Dolskiego. Kolejne dnia drużyny udały się na stadiony Legii Warszawa, gdzie były rozgrywane mecze grupowe i pucharowe. W trakcie rozgrywania turnieju wśród zawodników i zawodniczek można było zauważyć jak trenerzy kadr narodowych obserwowali młode talenty. Byli to: trener pierwszej reprezentacji Adam Nawałka, U-21 Marcin Dorna, U-17 Robert Wójcik, czy reprezentacji kobiecych U-17 Nina Patalon, czy U-15 Patrycja Jankowska. Każdego dnia były podstawiane autobusy które odwoziły zawodniczki na stadiony i odwoziły do hoteli. Każda drużyna miała swojego wolontariusza odpowiedzialnego za czynności organizacyjne i ogólnie pomoc sztabom szkoleniowym. Finały odbyły się na PGE Narodowy a po finałach mecz o Puchar Polski seniorów między Arką Gdynia i Lechem Poznań, gdzie każdy zawodnik młodziezowy otrzymał szalik z tego wydarzenia.

Bardzo się cieszę, że mogłam zobaczyć stadion Narodowy, oglądać na żywo finał Pucharu Polski, poczuć tą atmosferę, jaka panuje na meczach. Miłą niespodzianką jest dla mnie grupowe pamiątkowe zdjęcie z gwiazdami polskiej piłki, takimi jak Zbigniew Boniek, Adam Nawałka i Tomasz Iwan, jak również autograf Adama Nawałki. Bardzo emocjonująca była dla mnie i całej mojej drużyny walka o wejście do półfinału z drużyną ze Szczecina, gdyż mecz zakończył się rzutami karnymi. Udało mi się opanować stres i strzelić bramkę . Przykro było mi i moim koleżankom, że nie udało nam się wejść na murawę PGE Narodowego i zagrać na nim – powiedziała Zuzia.

Wyniki drużyny U-10 UKS Tęcza Bydgoszcz w Warszawie:

  • Tęcza Bydgoszcz 5:2 Junior Krzeszowice (Małopolska)
  • Tęcza Bydgoszcz 1:1 SMS Łódź (Łódzkie)
  • Tęcza Bydgoszcz 4:0 UKS 10 Łomża (Podlaskie)

Eliminacje

1. SMS Łódź                 7 17 – 2
2. Tęcza Bydgoszcz      3 7 10 – 3
3. Junior Krzeszowice    3 3 8 – 13
4. UKS 10 Łomża          3 0 2 – 19

Ćwierćfinał 

  • UKS Tęcz Bydgoszcz – UKS Olimpia Szczecin (Zachodniopomorskie) 0:0 (karne 2:1)

Półfinał

  • UKS Tęcza Bydgoszcz – Beniaminek Krosno (Podkarpackie) 0:4

Mecz o III miejsce

  • UKS Tęcza Bydgoszcz – SMS Łódź (Łódzkie) 0:4

Skład Tęcza Bydgoszcz U-10: Wiktoria Wojciechowska, Martyna Sulecka, Emilia Sobierajska, Nadia Wosik, Natalia Górko, Alicja Brzószczyk, Natalia Placek, Natalia Jamrozik, Zuzanna Czapiewska, Joanna Gorzycka. Trener Patryk Szymczak.

Fot. Maciej Jamrozik

Written by