Wielka Historia: Daniel Musiał - Maciej Szczepański, czerwony baron Telewizji Polskiej (7 min. czytania) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wielka Historia: Daniel Musiał - Maciej Szczepański, czerwony baron Telewizji Polskiej (7 min. czytania)

Tak działały media państwowe w służbie władz PRL-uNa naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu, całość jest dostępna na stronie wielkahistoria.pl

Dziękujemy redakcji Wielkiej Historii za umożliwienie umieszczenia na naszej stronie ciekawych materiałów historycznych.

Na zdjęciu: Czesława Nowicki w scenie z filmu Przepraszamy za usterki.Maciej Szczepański był zaufanym człowiekiem Edwarda Gierka. Jako przewodniczący Komitetu ds. Radia i Telewizji odpowiadał bezpośrednio za propagandę sukcesu ekipy „Sztygara”. Jego oczkiem w głowie była Telewizja Polska, gdzie wśród pracowników szybko zyskał sobie przydomek „Krwawego Maćka”. Oto czym zasłużył sobie na takie określenie.

Macieja Szczepańskiego łączyły z Gierkiem długoletnie zażyłe relacje. „Sztygar” traktował go niemal jak członka rodziny. Nic więc dziwnego, że Szczepański robił szybką(DALEJ)

WielkaHistoria
 

Artykuł powstał głównie w oparciu o książkę Sławomira Kopra pt. Politycy PRL prywatnie (Wydawnictwa Fronda 2023).Artykuł stanowi fragment książki Sławomira Kopra pt. Politycy PRL prywatnie (Wydawnictwa Fronda 2023).