Wielka Historia: Naval Tomasz Dzieran - Dzieciństwo w Polsce Ludowej czasów Gomułki (10 min. czytania) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wielka Historia: Naval Tomasz Dzieran - Dzieciństwo w Polsce Ludowej czasów Gomułki (10 min. czytania)

„Nie dla wszystkich starczało chleba”Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią artykułu, całość jest dostępna na stronie wielkahistoria.pl

Dziękujemy redakcji Wielkiej Historii za umożliwienie umieszczenia na naszej stronie ciekawych materiałów historycznych.

Na zdjęciu: Uczniowie szkoły podstawowej. Zdjęcie poglądowe z lat 60. XX wieku (domena publiczna).Tomasz Dzieran „Drago” to weteran elitarnej formacji Navy SEALs. Były żołnierz urodził się jednak nie w USA, a w komunistycznej Polsce. Jego dzieciństwo przepadło na schyłkowe lata rządów Gomułki. O biedzie, jaka wtedy panowała i tym co musiał robić, aby nie chodzić głodnym opowiada Navalowi na kartach książki Mój przyjaciel Drago.

Nie mogę powiedzieć, że coś w dzieciństwie mi smakowało mniej lub bardziej, zazwyczaj chodziłem głodny i jadło się, by się najeść, napełnić żołądek, a nie delektować smakiem(DALEJ)

Tekst stanowi fragment książki Navala pt. Mój przyjaciel Drago (Bellona 2023).WielkaHistoriaTekst stanowi fragment książki Navala i Drago pt. Mój przyjaciel Drago (Bellona 2023).