Wielki sukces Konrada Mówińskiego. Nowy link do filmu. - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wielki sukces Konrada Mówińskiego. Nowy link do filmu.

Film pt. „Mim” Konrada Mówińskiego, ucznia klasy III LO, zajął II miejsce na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Up to 21/Dozwolone do 21.

Film powstał w ramach kursu „Filmoteka Szkolna – Akcja!”. Porusza problem uzależnienia młodych ludzi od telefonów. Był kręcony w Nowodworku i Tucholskim Domu Kultury. Oprócz Konrada wystąpili w filmie uczniowie zarówno liceum, jak i gimnazjum Nowodworka.

Paulina Kwas, mentorka nadzorująca na kursie Filmoteki pracę Konrada, napisała o „Mimie”: „(…) film ma niesamowitą siłę oddziaływania na widza, osiąga maksymalny efekt przy bardzo minimalistycznej formie, zarówno wizualnej, jak i fabularnej. Powiedziałabym, że to coś w rodzaju kina poetyckiego, ale o niesamowitej sile komentarza społeczno – psychologicznego. (…) z Twojego filmu wyłania się naprawdę przerażający, apokaliptyczny obraz. (…)Wygrywasz w punkt każde ujęcie, doskonale operujesz planami, perspektywami; opowiadasz językiem filmu zupełnie płynnie. Widać, jak doskonale panowałeś nad konstrukcją filmu: nie było przypadkowości, niczego, co mogłoby zaburzyć odbiór, co rozbiłoby tę przerażającą, osaczającą quasi – rzeczywistość.”

„Mim” zakwalifikował się na festiwal Up to 21 jako jeden z 90 filmów. W konkursie brały udział filmy m.in. z Polski, Ukrainy, Kanady, Irlandii, Szwajcarii, Austrii, Iranu, Niemiec i Hiszpanii.

Up to 21/Dozwolone do 21 to najstarszy festiwal na świecie adresowany do twórców filmowych poniżej 21 roku życia. Odbywa się w Warszawie, pokazy festiwalowe były w tym roku organizowane w ośmiu dzielnicach: Bielany, Ursus, Żoliborz, Ochota, Wilanów, Śródmieście, Mokotów, Wola. Festiwal odwiedza rocznie ponad 2000 widzów, a zainteresowanie nim wciąż wzrasta.

Tegoroczna, 34. edycja festiwalu, odbyła się w dniach 21 – 23 września. W jury zasiadali: Grażyna Banaszkiewicz, Andrzej Fogler i Wojciech Wójcik.

Po ogłoszeniu wyników na uroczystej gali odbył się w sali kinowej pokaz nagrodzonych filmów.

Film jest dostępny pod nowym linkiem. Aby wyszukać film na You Tube należy wpisać w wyszukiwarce "Mim Konrad Mówiński". Film pojawi się jako pierwszy wynik w wyszukiwarce.

Materiały nadesłane