Wiki i jej Sekret: na vod i DVD od 10 czerwca! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wiki i jej Sekret: na vod i DVD od 10 czerwca! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne BestFilm
 
Już 10 czerwca na platformy streamingowe i DVD trafi „Wiki i jej Sekret” - pełna czułości historia dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię i wrażliwości na naturę, która choć dzika, jest zarazem krucha.

Film będzie można obejrzeć na platformach: VOD.pl, Chili, Premiery Canal+, Rakuten TV, Player.pl, Playnow.pl, Polsat Box Go, Cineman, Mojeekino.pl

„Wiki i jej Sekret” to historia ośmioletniej Wiki, która wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.

W polskiej wersji językowej wystąpili – Marcin Dorociński, Tosia Żbikowska, Anna Wodzyńska, Jarosław Domin, Piotr Tołoczko.

Marcin Dorociński (odtwórca roli taty Wiki) tak mówi o filmie:„Wiki i jej Sekret” to historia tajemnicza, wciągająca, porywająca, a jednocześnie bardzo mądra i edukacyjna. Bardzo lubię filmy, które w mądry i wzruszający sposób opowiadają o życiu, o relacjach międzyludzkich. Myślę, że z „Wiki i jej Sekretu” można wyciągnąć kilka ciekawych wniosków. Szczególnie podoba mi się aspekt rodzinny i podkreślona relacja między ojcem a dzieckiem. W to jest wkomponowany aspekt relacji człowiek – dzikie zwierzę oraz to, co możemy zrobić kiedy uda nam się spotkać takie zwierzę i jak je chronić. Co możemy robić jako społeczeństwo, jak rozwiązywać problemy zagrożonych gatunków i przyrody, która cierpiw wyniku ekspansji człowieka.
W tym filmie mamy przykład pięknej, czystej relacji dziewczynki z małym, jak się na początku wydaje, psem, który potem dorasta i okazuje się być dużym wilkiem. Rodzi się między nimi głęboka więź, jedno do drugiego lgnie, a jednocześnie nie mogą żyć razem, bo jedno jest dzikie i pochodzi ze świata natury, a dziewczynka musi żyć w świecie ludzi. I też mądrość z tego jest taka, że dzieci często –poprzez to, że nie muszą iść na kompromisy jak dorośli ludzie – po prostu myślą prościej i wiedzą, jak się zachować. Dużo możemy nauczyć się od zwierząt i od dzieci.

                                                           ZWIASTUN VOD 

Download images%20interpelacj%C4%99.pdf