Wiki i jej Sekret - wspiera Stowarzyszenie dla Natury: Wilk! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wiki i jej Sekret - wspiera Stowarzyszenie dla Natury: Wilk! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne BestFilm
 
Jest nam miło poinformować Państwa, że część dochodu ze sprzedaży biletów na film „Wiki i jej Sekret” zostanie przeznaczona na wsparcie Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”  - https://www.polskiwilk.org.pl/

Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” od 1996 roku nieprzerwanie pracuje dla przyrody,
w szczególności dla ochrony dużych ssaków drapieżnych – wilków, rysi i niedźwiedzi. Szczególną wagę przykłada do ochrony ich siedlisk oraz łączących je korytarzy ekologicznych. Dlatego działa na rzecz ograniczania wpływu infrastruktury drogowej na przyrodę, m.in. poprzez budowę przejść dla zwierząt.

Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” jest organizacją profesjonalną, prowadzi własne badania naukowe i współpracuje ze specjalistami z różnych dziedzin. Dzięki temu opracowane przez Stowarzyszenie opinie i ekspertyzy, a także wydawnictwa oraz edukacja dotycząca drapieżników, są oparte o współczesną wiedzę.

Od kilku lat wzrasta w Polsce liczba dużych drapieżników poszkodowanych przez działania ludzi. Są one ofiarami kłusownictwa lub wypadków drogowych. Niektóre z nich przeżywają. Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” dociera do takich zwierząt, uwalnia je z wnyków lub zabiera z dróg, udziela pierwszej pomocy i jeśli zachodzi taka potrzeba przewozi do ośrodków rehabilitacji. Potem nadzoruje proces ich powrotu do zdrowia, uwolnienie i adaptację
w środowisku naturalnym.    

                                   FRAGMENT FILMU „WIKI I JEJ SEKRET” 

„Wiki i jej Sekret” to historia ośmioletniej Wiki, która wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.
Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się
z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

Pełna czułości historia dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię i wrażliwości na naturę, która choć dzika, jest zarazem krucha.

W polskiej wersji językowej wystąpili – Marcin Dorociński, Tosia Żbikowska, Anna Wodzyńska, Jarosław Domin, Piotr Tołoczko.     
            
                                           Film w kinach od 4 lutego 2022 r.
 
Download images