Wystawa "Swojskie krajobrazy w malarstwie Jadwigi Nowackiej i Józefa Kuklińskiego" - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wystawa "Swojskie krajobrazy w malarstwie Jadwigi Nowackiej i Józefa Kuklińskiego"

Starosta Tucholski Michał Mróz zaprasza na otwarcie wystawy "Swojskie krajobrazy w malarstwie Jadwigi Nowackiej i Józefa Kuklińskiego". Wernisaż odbędzie się 07.09.2017r. (czwartek) o godz. 17:00 w budynku Muzeum Borów Tucholskich, ul. Podgórna 3, Tuchola.
 
Jadwiga Nowacka, urodziła się w miejscowości Zamarte. Obecnie pracuje w Ośrodku Zdrowia w Legbądzie. Zawsze podziwiała piękno otaczającej przyrody. Od najmłodszych lat fascynował ją rysunek i malarstwo, zwłaszcza akwarele. Z malarstwem olejnym zetknęła się na jednej z wystaw Pana Józefa Kuklińskiego. Zafascynowana pięknem krajobrazów utrwalonych na płótnach, postanowiła spróbować własnych sił w tym rodzaju twórczości. Pod wnikliwą obserwacją Józefa Kuklińskiego rozpoczęła przygodę z malarstwem.

Józef Kuklińśki, urodził się w Borach Tucholskich. Zawodowo związany z Marynarką Wojenną, dosłużył się stopnia komandora. Od 1996r. na stałe zamieszkuje w Rzepicznej. Malarska przygoda Józefa Kuklińskiego zaczęła się w 1977r. Jego obrazy przedstawiają ulubione przez niego morze i bory. Lubi kopiować obrazy znanych twórców. Obrazy malarza są cenione w kraju i za granicą, m.in w Norwegii i Kanadzie. Bierze udział w wielu ekspozycjach, ale największą  satysfakcję sprawiło mu zajęcie I miejsca w Ogólnopolskiej Wystawie Plastycznej zorganizowanej w 1987r. przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Wszystkie jego prace wówczas prezentowane trafiły do Muzeum Wojska Polskiego.
 
Materiał: tucholski.pl