XX Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

XX Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne

Materiał:tucholski.pl
 
31 maja 2019 r. około 650 młodych sportowców z terenu Powiatu Tucholskiego już po raz dwudziesty walczyło o medale oraz o punkty dla swoich gmin w największej imprezie sportowej organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Tucholi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi. Doskonała pogoda i licznie zgromadzona publiczność zapewniła idealną oprawę igrzyskom. Impreza ta ma wprawdzie charakter sportowy, niemniej jednak stanowi ona okazję do integracji dzieci i młodzieży z terenu całego Powiatu Tucholskiego.

Igrzyska rozpoczęły się tradycyjnie już przemarszem uczestników, opiekunów, organizatorów przez miasto, który prowadziła Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym w Tucholi. Sportowa rywalizacja uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywała się w następujących konkurencjach: biegi, skok wzwyż, skok w dal, rzut piłeczką palantową, kręgle, piłka nożna, dwa ognie i rowerowy tor przeszkód. Na zwycięzców czekały medale, a szkoły oprócz pucharów otrzymały także nagrody w postaci zestawów piłek.

Wyniki zawodów w kategorii Dzieci (kl. I-VI szkoły podstawowe)

I miejsce ex aequo - Gmina Tuchola, Gmina Kęsowo (105 pkt)

III miejsce - Gmina Cekcyn (94 punkty)

IV miejsce - Gmina Gostycyn (81 punktów)

V miejsce - Gmina Lubiewo (79 punktów)

VI miejsce - Gmina Śliwice (74 punkty)

 

Wyniki zawodów w kategorii Młodzież (kl. VII, VIII, III gimnazjum)

I miejsce – Gmina Tuchola (129 punktów)

II miejsce  ex auquo– Gmina Cekcyn i Gmina Kęsowo (104 punkty)

IV miejsce – Gmina Śliwice (98 punktów)

V miejsce  - Gmina Lubiewo (91 punktów)

VI miejsce  - Gmina Gostycyn (68 punktów)

VII miejsce  - Gimnazjum Powiatowe (37 punktów)

 

Generalna punktacja gmin:

I miejsce - Gmina Tuchola (234 punkty)

II miejsce – Gmina Kęsowo (209 punktów)

III miejsce – Gmina Cekcyn (198 punktów)

IV miejsce – Gmina Śliwice (172 punkty)

V miejsce – Gmina Lubiewo (170 punktów)

VI miejsce – Gmina Gostycyn (149 punktów)

 

Ponadto w Igrzyskach uczestniczyli uczniowie Gimnazjum Powiatowego w ZSO w Tucholi oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tucholi.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg igrzysk, a w szczególności fundatorom pucharów: Pani Dorocie Gromowskiej Przewodniczącej Rady Powiatu Tucholskiego, Pani Joannie Jastak Wójt Gminy Lubiewo, Panu Danielowi Kożuchowi Wójtowi Gminy Śliwice, Panu Ireneuszowi Kucharskiemu Wójtowi Gminy Gostycyn, Panu Jackowi Brygmanowi Wójtowi Gminy Cekcyn, Panu Radosławowi Januszewskiemu Wójtowi Gminy Kęsowo, Panu Tadeuszowi Kowalskiemu Burmistrzowi Tucholi, Panu Jarosławowi Katulskiemu Radnemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pani Małgorzacie Oller Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi. Dziękujemy także za pomoc: harcerkom z ZHP Tuchola, ratownikom z OSP Bysław, pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych  w Tucholi, pracownikom Powiatowego Zakładu Obsługi w Tucholi, Orkiestrze Reprezentacyjnej Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym w Tucholi, policji za zapewnienie bezpieczeństwa podczas przemarszu, pracownikom OSiR.

Zobacz zdjęcia