Zabrakło 7 minut do zwycięstwa (ZDJĘCIA) - Reporter-24.pl

Zabrakło 7 minut do zwycięstwa (ZDJĘCIA)

Materiał: alejasportowa.pl

Piłka nożna – liga okręgowa D2, grupa 1

MLKS Tucholanka II Bór Tuchola – Pol-Osteg Pomorzanin Serock 3:3 (1:1)

Wiktoria Szymańska (16, 59), Lena Pipowska (51) – Tadeusz Pietroń (6, 46), Mikołaj Łyczywek (73). Sędziował Piotr Gierwatowski.

W 12 kolejce rozgrywek w kategorii młodzika D2 piłkarki Tucholanki II Bór Tuchola podejmowały chłopców klubu Pomorzanina Serock. Pomorzanin Serock jest wyżej notowany, ale okazało się, że można powalczyć o dobry wynik.  Niestety, już w 6 minucie borowiaczki straciły bramkę po fatalnym błędzie obrony. Rywale długo nie cieszyli się prowadzeniem, bowiem w 16 minucie Wiktoria Szymańska doprowadziła do wyrównania. Do końca pierwszej połowy piłkarki Tucholanki posiadały przewagę w posiadaniu piłki i miały kilka okazji na strzelenia gola. Były poprzeczki, słupki i dobra obrona bramkarza przyjezdnych. Niestety nie padła bramka dla tucholskich piłkarek. W drugiej części w 46 min. gospodynie straciły druga bramkę po kolejnym błędzie obrony. Pięć minut później Lena Pipowska otrzymała dokładne podanie z prawej strony i pociągnęła na bramkę rywali. Nie zmarnowała takiej szansy i precyzyjnym uderzeniem na dalszy słupek umieściła piłkę w bramce na 2:2. Po kolejnych ośmiu minutach tucholanki zagrały ładną akcję, ale zawodniczka Tucholanki została sfaulowana na 15 metrów przed bramką. Stała wykonawczyni rzutów wolnych Wiktoria Szymańska znowu to zrobiła i po silnym uderzeniu i rykoszecie umieściła w bramce piłkę na 3:2. Wydawało się, że po okresie dobrej gry piłkarki utrzymają prowadzenie i dowiozą zwycięstwo do końca meczu. Jednak zabrakło 7 minut i rywale z Serocka przy błędzie obrony zdołali wyrównać na 3:3. Takim rezultatem zakończył się ten mecz.

Składy:

Tucholanka II Bór Tuchola: Wiktoria Mazurkiewicz – Józefina Gwizdała, Anna Moga, Natalia Drewczyńska, Lena Pipowska, Wiktoria Szymańska, Eliza Kwiatkowska, Weronika Rzońca, Aleksandra Szamocka. Na zmiany wchodziły: Małgorzata Wajdner, Rozalia Kortas, Maja Błaszkowska, Oliwia Szmelter, Laura Knopek, Marcelina Babińska. Zienkiewicz Marek.

Pol-Osteg Pomorzanin Serock: Michał Jędrzejewski – Wiktoria Koźlinka, Mikołaj Łyczywek, Kacper Rode, Tadeusz Pietroń, Marta Koźlinka, Olaf Grabiszewski, Kajetan Włoch, Marta Włoch. Trener Ratkowski Paweł.