Złoto dla siatkarek… trzeci raz z rzędu! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Złoto dla siatkarek… trzeci raz z rzędu!

Reprezentantki Technikum Leśnego w Tucholi pojechały do Biłgoraja aby obronić tytuł mistrzowski zdobyty w ubiegłym roku. Były to trzecie mistrzostwa w piłce siatkowej dziewcząt i nasze dziewczyny zwyciężyły we wszystkich trzech turniejach. Tym razem do Biłgoraja przyjechały reprezentacje z Rogozińca, Warcina, Starościna, Tucholi oraz oczywiście gospodynie turnieju – reprezentacja Biłgoraja.

Turniej został rozegrany w dwa dni systemem każdy z każdym. Nasze dziewczyny bez większych problemów pokonały drużyny z Warcina, Rogozińca i Starościna, nie oddały rywalkom nawet seta. Od pierwszych meczów dużą uwagę kibiców i trenerów przyciągała kapitan naszej drużyny – Aleksandra Gussmann, której mocne ataki były nie do obronienia. Cała drużyna zagrała świetnie w obronie, dzięki czemu mogliśmy wyprowadzać skuteczne kontrataki.

W drugim dniu turnieju tucholankom został do rozegrania mecz z gospodyniami, które również wygrały wszystkie swoje spotkania. Był to zatem mecz o pierwsze miejsce.  Dziewczęta były świadome, że będzie to trudne spotkanie, sala zapełniła się kibicami, którzy mocnym dopingiem wspierali biłgorajanki. Tucholanki na początku meczu zrobiły sporo błędów, zagrywka nie była tak mocna i precyzyjna jak dzień wcześniej, uleciała gdzieś koncentracja, autowe ataki i błędy w przyjęciu powodowały, że cały czas musiałyśmy nadrabiać kilkupunktową stratę. Sytuacja była już naprawdę trudna, kiedy Biłgoraj prowadził 22:18. Wydawało się, że losy tego seta są przesądzone… nic bardziej mylnego. Po przerwie dla trenera tucholanki uwierzyły, że jeszcze mogą wygrać. Skupiły się i zdobyły punkt na przełamanie. Na boisku w polu zagrywki pojawiła się Anna Michna, która nie wstrzymując ręki posłała dwa asy w stronę przeciwnika. W obozie Biłgoraja zrobiło się nerwowo, kibice ucichli a tucholanki śpiewały zagrzewając się do walki. Doprowadziłyśmy do wyrównania 22:22, później kolejny punkt dla nas i niestety błąd, zatem znowu remis 23:23. Następna piłka będzie setowa -ale dla kogo? Zagrywały gospodynie, u nas dobre przyjęcie i ponownie Aleksandra Gussmann zdobywa punkt w ataku. Na piłce setowej w polu zagrywki pojawiła się nasza najlepiej zagrywająca Agnieszka Korwek, która mocnym serwisem odrzuciła biłgorajanki od siatki i nie zdołały one wyprowadzić ataku. Wygrałyśmy seta, pomimo dużej starty podniosłyśmy się i dlatego w naszej drużynie zapanowała wielka euforia, drużyna z Biłgoraja była podłamana i należało to wykorzystać. Tucholanki w drugim secie zagrały koncertowo, gospodynie nie zdołały się podnieść po przegranej pierwszej partii meczu i nie były w stanie zagrozić Mistrzyniom Polski. Drugiego seta wygrałyśmy do 6! Tytuł obroniony, mamy Mistrzostwo Polski po raz trzeci z rzędu!

Oprócz wielkiego sukcesu drużynowego tucholanki zdobyły również nagrody indywidualne:

Patrycja Hennik – najlepsza atakująca
Aleksandra Gussmann – MVP turnieju
Agnieszka Korwek  – wyróżniająca się zawodniczka.
Ponadto, Agnieszka Korwek zwyciężyła w konkursie siatkarskim będącym dodatkową atrakcją tego turnieju.