Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Mistrzostwa Borów Tucholskich w marszu na orientacje
Czytaj całość
W dniach 20 – 21 września br. w okolicach miejscowości Nadolna Karczma i Raciąż odbędzie się impreza na orientację „Depniemy 5” - I Mistrzostwa Borów Tucholskich w Indywidualnych Marszach na Orientację.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Do wyboru 6 tras, w tym kajak oraz turystyczna, maszerowanie zarówno w nocy, jak i w dzień, wyłonienie indywidualnych mistrzów kategorii zaawansowanej i rowerowej. Impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, zyskała wsparcie gminy Tuchola.

Zgłoszenia do udziału są przyjmow...
Wyrzucił niedopałek papierosa, teraz stanie przed sądem
Czytaj całość
Policjanci zatrzymali 20-latka, który jadąc bmw wyrzucił przez okno samochodu niedopałek papierosa. Do tego samochód nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie ponieważ kierujący bmw nie przyjął mandatu karnego.

Wczoraj (15.09) tucholscy policjanci na ulicy Świeckiej zauważyli, że  kierujący bmw,  podczas jazdy wyrzucił przez okno niedopałek papierosa. Funkcjonariusze zatrzymali auto i wylegitymowali kierowcę. Był 20-letni tucholanin. Podczas kontroli okazało się, że pojazd nie posiada  t...
Promocja Pamiętników Janta-Połczyńskich
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapraszają na promocję Pamiętników Marii i Leona Janta-Połczyńskich oraz prelekcję o Aleksandrze Janta-Połczyńskim.

Spotkanie odbędzie się 23 wrzesnia 2013r. (poniedziałek) o godzinie 13.00 w sali multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi.

W programie:
- Prezentacja wydawnictwa: prof. dr hab. Włodzimierz Jastrzębski u dr Jerzy Szwankowski
- Referat wygłosi Michał Folega - badacz historii rodu Janta-Połc...
Tucholskie dożynki (FOTO)
Czytaj całość
W sobotę (14.09) mieszkańcy gminy bawili się na gminnych dożynkach w Tucholi. Tradycyjne dożynki to podsumowanie wysiłku rolników, sadowników, ogrodników. To również podziękowanie za trudy pracy na roli, za ogromny wysiłek i poświęcenie, a jednocześnie radosne spotkanie wszystkich rolników z terenu gminy.Święto plonów miało tradycyjny przebieg. Rozpoczęło się mszą świętą w kościele p.w. Bożego Ciała. Po nabożeństwie do Parku Zamkowego przeszedł barwny korowód z wieńcami dożynko...
Protest w Warszawie
Czytaj całość
W proteście związków zawodowych w Warszawie wzięła udział tucholska grupa działaczy "Solidarności". Poniżej prezentujemy zdjęcia, które otrzymaliśmy z Oddziału NSZZ "Solidarność"w Tucholi.
(red.)
  ...
Profesor Jerzy Bralczyk w Tucholi
Czytaj całość
Znany jest już termin przyjazdu do Tucholi profesora Jerzego Bralczyka. Jak poinformowała nas prezes Stowarzyszenia "Via Natura" Halina Janowska Giłka, spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 października o godz. 17.oo w sali multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, a poprowadzi je znany dziennikarz Michał Ogórek.
 
Członkowie stowarzyszenia serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

 

(red.) ...
Uwaga wywiad: dzisiaj Marcin Olak
Czytaj całość
Muzyk – najfajniejszy zawód na świecie

 

Przeczytaj również poprzednie wywiady:
Mariusz Puszczewicz - wokalista zespołu 4. Piętro
Kinga Szweda, mistrzyni Fitness
Janusz Strobel, wybitny gitarzysta i kompozytor polski
Gabriel Ferrandini - perkusista z Portugalii
st. kpr. Kamil Warmiński prosto z Afganistanu
Tomasz Gąssowski – producent muzyczny i filmowy, muzyk i kompozytor
Renata Zarębska aktorka, kaskaderka i artystka kabaretowa
trębacz Tomasz Dąbro...
Recenzja filmowa: Hobbit: Niezwykła podróż
Czytaj całość
Dzisiaj proponujemy Państwu recenzję filmu fantasy „Hobbit: Niezwykła podróż” w reżyserii Petera Jacksona. Tytułowy Hobbit wyrusza wraz z czarodziejem Gandalfem i trzynastoma krasnoludami w niebezpieczną podroż, by pokonać smoka Smauga.  Film miał swoją premierę 28 listopada 2012 roku, na ekrany kin polskich wszedł 25 grudnia 2012 roku.

Recenzję prezentujemy w tym tygodniu, ponieważ już w najbliższą sobotę, 14 września o godz 21, film ten będzie miał swoją premierę w Canal +

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sę...
Samochód wpadł w poślizg i uderzył w skarpę
Czytaj całość
Niezachowanie szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu to przyczyna wczorajszej kolizji drogowej na trasie Klonowo-Sucha. 21-letniego sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem.
     
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj (12.09) na trasie Klonowo – Sucha. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej nissan przekroczył oś jezdni. Jadąca volkswagenem kobieta, chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechała na pobocze,  tam na mokrym podłożu wpadła w poślizg i uderzyła w piaszczystą skarpę.
...
Czy gmina pomoże powiatowi?
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi przygotował projekt uchwały, która przewiduje dotację celową dla Powiatu Tucholskiego. Radni zajmą się tą uchwałą podczas zbliżającej się sesji Rady Miejskiej 20 września br.

Chodzi o pomoc finansową w kwocie 27.000 zł w formie dotacji celowej oraz pomocy rzeczowej w formie zakupionego polbruku o łącznej wartości 7.000 zł z przeznaczeniem na realizację zadań w zakresie budowy chodników i poboczy przy ciągach dróg powiatowych w miejscowości Słupy i Bladowo.

Szczegółowe warunki udzielenia ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  542  543  544  545  546  547  548  549  550  551  552    >  >>  >|