Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Ustawa przedszkolna na finiszu
Czytaj całość
Na posiedzeniu połączonych komisji sejmowych: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej (14 maja br.) odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1312), zawierającej nowelizację dotyczącą tzw. ustawy przedszkolnej.

W uzasadnieniu do projektu minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas podkreśliła, że celem zmian jest systematyczne zwiększanie dostępności wychowania przedszkolnego oraz zapewnienie wszystkim dzieciom w wieku o...
Targi Turystyczno - Ogrodnicze „Lato na Wsi” w Minikowie
Czytaj całość
12.05.2013 r. w Minikowie, jak co roku odbyły się Targi Turystyczno-Ogrodnicze „Lato na Wsi”. Mimo deszczowej pogody targi odwiedziły tysiące ludzi.

W tym roku zobaczyć można było wystawy: dziedzictwa kulinarnego i  twórczości ludowej powiatów, produktów gospodarstw ekologicznych, ogrodniczą i sprzętu ogrodniczego,  zwierząt futerkowych, drobiu ozdobnego i gołębi oraz psów pierwotnych. Odbył się również konkurs zawodów konnych o GRAND PRIX Minikowa. Można było zobaczyć pokaz kulinarny potraw ...
Sukces Marka Wojtasa w Inowrocławiu
Czytaj całość
Lekkoatletyka - VI Bieg Piastowski

Startem do biegu przy Mysiej Wieży w Kruszwicy a metą w Inowrocławiu odbył się VI Bieg Piastowski. Zawodnicy mieli do pokonania 21,1 km z metą na stadionie lekkoatletycznym w Inowrocławiu. Bieg ukończyło 487 zawodniczek i zawodników z rejonu całej Polski a także z Białorusi i Ukrainy.

W zawodach wzięła udział grupa lekkoatletów z Tucholi, którzy oprócz rywalizacji indywidualnej walczyli też w klasyfikacji drużynowej. Dużym sukcesem zawody zakończyły się dla Marka Wojtasa, kt...
Lekkoatletyka - Biegi Strażackie w Chojnicach
Czytaj całość
W Chojnicach odbył się XXIX Tour de Chojnice – Biegi Strażackie. Liczny udział w tych biegach wzięła reprezentacja lekkoatletów z Tucholi.

W biegach dziecięcych w kategorii klas III - IV na dystansie 800 metrów na III miejscu na mecie zameldowała się Monika Wojtas. Natomiast w kategorii klas V – VI, także na dystansie 800 metrów, zwyciężył Patryk Nielek. W biegu, w kategorii, wśród dziewcząt na dystansie 5 km, zwyciężyła Magdalena Wojtas.

Do biegu głównego na dystansie 10 km wystartowało 201...
Recenzja filmowa: Wróg numer jeden
Czytaj całość
Proponujemy Państwu recenzję filmu produkcji USA który opowiada, z perspektywy młodej agentki CIA, o polowaniu na najsłynniejszego terrorystę w historii, Osamę bin Ladena. Film swoją premierę światową miał 19 grudnia 2012.

Kino reaguje coraz szybciej. Nieco ponad rok po tym, jak świat obiegła wiadomość, że Osama bin Laden został zlikwidowany (2 maja 2011) przez amerykański odział Seals, do kin trafił film opowiadający o dziesięcioletnim pościgu za przywódcą Al-Kaidy.

Ogląda się to jak reportaż lub dokument. Jeżeli w...
Mistrzostwa Polski Modeli Pływających w Tucholi
Czytaj całość
W dniach 25 – 26 maja 2013 r. nad jeziorem Głęboczek w Tucholi odbędą się Mistrzostwa Polski Modeli Pływających klas M - I runda. Organizatorami zawodów są: Burmistrz Tucholi, Zarząd Główny LOK Warszawa oraz Klub Modelarski SM „Na Skarpie” Toruń.

Mistrzostwa będą rozgrywane w klasach: Mini ECO std, Mini ECO exp, ECO exp, ECO std, Hydro I, Hydro II, Mono I, Mono II, FSR-E, mMono, Hydro.(mat. Urząd Miasta w Tucholi)
  ...
Uczennice ZSLiA mistrzami Powiatu (FOTO)
Czytaj całość
Piłka nożna – Igrzyska szkolne

W ramach rozgrywek Szkolnych Igrzysk Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Tucholskiego odbyła się kolejna impreza sportowa. Tym razem były to mistrzostwa powiatu tucholskiego w piłce nożnej dziewcząt na „Orliku” szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Tucholskiego.

Gospodarzem mistrzostw był Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

Zawody odbyły się na boisku orlika przy Zespole Szkól Ogólnokształcących. Otwarci...
54. Dni Borów Tucholskich - zobacz co będzie się działo
Czytaj całość
Pełny harmonogram imprez kulturalnych, sportowych i koncertów które odbędą się podczas obchodów 54.Dni Borów Tucholskich. Cykl wydarzeń rozpoczął się 5, a zakończy 21 lipca.

W tym roku patronat honorowy nad DBT objął Jan Wyrowiński – Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
  „Przyjeżdżajcie! Las Was powita, a ludzie ugoszczą”.
  5 lipca (piątek) 10:00 – 18:00 „Lasy Państwowe. Zapraszamy” (org. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w To...
Świetny mecz tucholskich piłkarzy
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa A

Tucholanka Hydrotor – Kamionka Kamień Kraj. 5:0 (3:0)
Lech Skonieczny (21), Patryk Kaszczyszyn (21), Wojciech Selka (37, 53), Mirosław Ostrowski (71). Sędziował Radosław Papierowski ze Świecia.

Ostatni mecz to udany rewanż piłkarzy Tucholanki Hydrotoru, po przegranej 1:2 w rundzie jesiennej z Kamionką Kamień Kraj. Wynik 5:0 wskazuje na zdecydowanie lepszą grę tucholskiej drużyny.

Pierwszy kwadrans przebiegał pod dyktando Kamionki, która stwarzała wiele szybkich akcji, ale bez...
Powiat: Umowa na 16 milionów podpisana
Czytaj całość
10 maja 2013 r. w siedzibie Ministerstwa Finansów w Warszawie podpisana została umowa o pożyczkę dla Powiatu Tucholskiego w wysokości 16 268 606,86 zł.

Zobacz również: Powiat - Ponad 16 mln to pożyczka, nie darowizna!

Powiat reprezentowali: Starosta Tucholski Dorota Gromowska oraz Wicestarosta Tucholski Wiktor Metkowski, dokument kontrasygnowała także Skarbnik Zofia Łącka. W imieniu Ministerstwa Finansów umowę sygnował Podsekretarz Stanu Jacek Dominik. Na spłatę kapitału uzgodniona została 2,5 – letnia karencja. S...
Wybierz stronę: |<  <<  <  542  543  544  545  546  547  548  549  550  551  552    >  >>  >|