Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Zumba Fitness dla Oliwiera
Czytaj całość
15 grudnia w godz. 17:00 - 18:30 na Hali OSiR w Tucholi można będzie wziąć udział w zajęciach ZUMBA FITNESS, z których dochód przeznaczony będzie całkowicie na leczenie dwuletniego Oliwiera. Zapraszamy serdecznie na 90 minut świetnej zabawy!

Zobacz również: Ponownie zagrają dla Oliwiera
(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi) ...
Mobilne planetarium w "piątce"
Czytaj całość
W środę 4 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Rudzkim Moście uczestniczyli w niecodziennych zajęciach dydaktycznych. Szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium ANTARES.

Ogromny przenośny namiot sferyczny, który rozłożony został na "sali gimnastycznej" dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”. Wykwalifikowana kadra zaprezentowała uczniom projekt edukacyjny, dzięki któremu dzieci mogły zgłębiać swoją wiedzę na temat układu słonecznego, gwiazd, zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie.
...
Uczcili pamięć Ks. ppłk Józefa Wryczy
Czytaj całość
Ks. ppłk Józef Wrycza żył w latach 1884-1961.  Był znanym i poważanym działaczem społecznym, politycznym i niepodległościowym. Prowadził tajną działalność pod zaborami. Aktywnie uczestniczył w powstaniu wielkopolskim i wojnie polsko-bolszewickiej. Swoją działalność dla Polski kontynuował również w czasach okupacji niemieckiej. W okresie Polski Ludowej związany był z antykomunistyczną konspiracją. Przez cały ten czas organizował i wspierał rozmaite organizacje niepodległościowe. Zmarł 4 grudnia 1961 roku. Został pochowany w Tucholi.
...
Zapraszamy do lektury JazzPRESS
Czytaj całość
Redaktor Naczelny JazzPRESS -  Roch Siciński zaprasza do lektury najnowszego numeru magazynu.
   
Grudniowe wydanie miesięcznika JazzPRESS

Ostatni tekst Od Redakcji skończyłem małą zapowiedzią tego, co miało nas czekać w grudniu. Rzeczywiściecytat, na który się powołałem, a który zaraz przypomnę, odgrywa znaczną rolę w postrzeganiu twórczości głównego bohaterabieżącegoJazzPRESS-u.

Nie będę roztrząsał kariery Mikołaja Trzaski – zachęcam do lektury obszernej ro...
Pijany pieszy wpadł pod naczepę
Czytaj całość
Na ulicy Chojnickiej w Tucholi został potrącony 55-letni tucholanin. Mężczyzna trafił do szpitala. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. W sądzie odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (3.12) przed godzina 16, na ulicy Chojnickiej w Tucholi został potrącony pieszy. Mężczyzna idąc chodnikiem wtargnął nagle na jezdnię wprost pod naczepę ciężarowego volvo. Pieszy trafił do szpitala. Był to 55-letni tucholanin. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca był trzeźwy, pieszy natomiast miał w or...
Ponownie zagrają dla Oliwiera
Czytaj całość
15.12.2013 roku na Hali OSiR w Tucholi odbędzie się II Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej na rzecz dwuletniego Oliwiera zmagającego się z nowotworem oka. Zapisy do Turnieju przyjmowane będą pod nr tel. 533 998 630 do dn. 9.12.2013 r. Serdecznie zapraszamy!


Zobacz również: Turniej dla Oliwiera - zebrali ponad 4 tysiące złotych(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi) ...
Uwaga na silny wiatr. Porywy nawet do 110 km/h
Czytaj całość
Służby meteorologiczne ostrzegają przed silnym wiatrem. W czwartek (5.12) i piątek (6.12) wiatr może w porywach dochodzić do 110 km/h.

Jak informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu, na obszarze całego województwa kujawsko-pomorskiego w nocy 5 grudnia przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 110 km/h, z kierunku zachodniego. Natomiast w piątek 6 grudnia okresami przewiduje się wystąpienie silnego, północno-zachodniego wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 k...
Program imprez w TOK i WDK w Raciążu
Czytaj całość
Prezentujemy program imprez na grudzień które odbędą się w Tucholskim Ośrodku Kultury oraz Wiejskim Domu Kultury w Raciążu.


WYSTAWY
Do 3 I, sale wystaw
- Poplenerowa malarstwa pt. „Pędzlem w Borach malowane” pod patronatem Senatora RP Andrzeja Kobiaka
/wystawa  udostępniana jest na życzenie zainteresowanych w godzinach otwarcia TOK/

IMPREZY, RECITALE, SPOTKANIA I INNE
2 XII (poniedziałek) godz. 9.30, sala wystawowa
- Przedświąteczny spe...
Najlepsi z najlepszych otrzymali gratulacje Starosty Tucholskiego
Czytaj całość
3 grudnia w Starostwie Powiatowym w Tucholi odbyło się spotkanie z okazji otrzymania przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Tucholskiego stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pani Dorota Gromowska Starosta Tucholi wręczyła wyróżnionym uczniom gratulacje i podziękowała za godne reprezentowanie Powiatu Tucholskiego.

Starosta podziękowała również dyrektorom i gronu pedagogicznemu szkół za rzetelną, z pasją wykonywaną pracę kszta...
Galanteria Drzewna już na prowadzeniu
Czytaj całość
PIŁKA HALOWA – LIGA W CEKCYNIE

Od wysokich zwycięstw faworyzowanych zespołów rozpoczęła się inauguracyjna kolejka I edycji rozgrywek Ligi Halowej Piłki Nożnej w Cekcynie. W lidze cekcyńskiej bierze udział osiem drużyn z powiatu tucholskiego i jedna drużyna z województwa pomorskiego - MKP Silikaty Szlachta.

Pierwszy mecz rozpoczęli gracze Zjednoczonych Komorza z Galanterią Drzewną. Wynik spotkania był niespodziewanie zaskakujący, bowiem śliwiczanie wygrali bardzo wysoko 11:1. Trzeba jednak zaznaczyć, że zespół ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  542  543  544  545  546  547  548  549  550  551  552    >  >>  >|