Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Plaga pijanych kierowców na drogach powiatu tucholskiego
Czytaj całość
Od soboty 31 sierpnia do wtorku 3 września tucholska policja odnotowała na swojej stronie internetowej, aż sześciu pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu.

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany w sobotę (31.08) przez policjantów 23-letni kierowca opla astry w miejscowości Bysław. Młody mężczyzną kierując samochodem doprowadził do zdarzenia drogowego, w wyniku którego pasażer pojazdu trafił do szpitala.

W poniedziałek (02.09) natomiast tucholscy policjanci zatrzymali aż trzech pi...
Tucholski team w rajdach Motul Rallyland Cup 2013 (FOTO)
Czytaj całość
Zespół Team 16 z Tucholi, w składzie: Patryk Łożyca, Sylwia Michalska i Paulina Łożyca wystartował w weekend (01,09,13r,) w rajdach amatorskich na MOTUL RALLYLAND CUP 2013 w miejscowości Debrzno autem Opel Corsa.

Start w zawodach wisiał na włosku z powodu awarii, która nastąpiła dzień przed podczas treningu. Pokonując przejazd pękł przegub. Do późnych godzin wieczornych trwała naprawa dzięki której udało się wystartować. Zawody przebiegały sprawnie, trzeba było pokonać 8 prób na przemian na dwóch ustalonych ...
Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry już w sobotę
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi serdecznie zaprasza na imprezę pt. "Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry". Jest to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego mająca na celu promocję polskiej kultury i literatury, popularyzację czytelnictwa, wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości i zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi włączyła się w tę akcję i zaprosiła do wspólnego czytania i słuchania utwor&oa...
Ruszają zebrania wiejskie w gminie Tuchola
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi informuje, że w dniach 9 – 16 września w gminie Tuchola odbędzie się cykl zebrań wiejskich. Podajemy terminy spotkań w poszczególnych sołectwach. Zapraszamy mieszkańców do aktywnego wzięcia udziału w zebraniach.
(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Faworyci wygrywają kolejne mecze
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa B
Grupa I

Tylko dwa zespoły grupy I klasy A pozostały po dwóch kolejkach bez straty punktów. Rawys Pee-Bud i Victoria Mąkowarsko prowadzą i mają po 6 pkt.

W Tucholi LKS Kęsowo pokonało Tucholski KP 2:1 (1:1). Był to drugi mecz przegrany Tucholskiego KP w tych rozgrywkach. Lider Rawys PEE-BUD Raciąż w rozgrywkach sezonu 2013/2014 na pewno chce awansować i od początku rundy jesiennej ogrywa rywali zdecydowanie. Na własnym boisku pokonał w meczu derbowym Cis Cekcyn 4:1 (2:0). Natomiast drużyna zz...
Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w Tucholi
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają panie do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Badania będą odbywały się w mammobusie Centrum Onkologii w Bydgoszczy, który będzie stał na parkingu za Urzędem Miejskim w Tucholi przy placu Zamkowym 1 w dniach od 17 do 18 września br. w godzinach od 10.00 - 16.00.

Badaniami mammograficznymi będą objęte kobiety w wieku od 50. do 69. roku życia, które nie miały wykonywanych takich badań w ostatnich 24...
Strzelanina w Kęsowie i pościg za kierowcą (AKTUALIZACJA)
Czytaj całość
Wczoraj (02.09.) ok. godz. 16:30 w gminie Kęsowo, policjanci ruchu drogowego z Tucholi chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli kierowcę vw passata, który włączał się do ruchu, wyjeżdżając z gruntowej drogi. Niestety kierowca nie zatrzymał się, więc policjanci ruszyli w pościg używając jednocześnie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Po chwili zajechali drogę passatowi. Z radiowozu wysiadł policjant, który chciał wylegitymować kierującego. Wówczas ten gwałtownie ruszył, funkcjonariusz odskoczył na bok, co zapobiegło je...
Auto dachowało. Pasażer w szpitalu, kierowca pijany
Czytaj całość
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów 23-letni kierowca opla astry. Mężczyzna kierując samochodem doprowadził do zdarzenia drogowego, w wyniku którego pasażer pojazdu trafił do szpitala. 23-latek wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

W sobotnią (31.08)  noc tucholscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w Bysławiu.  Tam kierujący oplem doprowadził do dachowania pojazdu. W samochodzie oprócz kierowcy podróżował jeszcze pasażer, który z obrażeniami cia...
Na inaugurację wygrana w Gorzowie
Czytaj całość
PIŁKA NOŻNA KOBIET – II LIGA KUJAWSKO-POMORSKA

STILON II GORZÓW WLKP. - TUCHOLANKA JOLTEX 1:3 (0:1)
JAGODA LEWICKA (62) - MONIKA WEBER (11,86), AGNIESZKA NIERZWICKA (41).
TUCHOLANKA JOLTEX GRAŁA W SKŁADZIE: MARTA ŁABICKA – ANNA ŚMIGEL, ANNA KAMIŃSKA, NATALIA, PIEKARSKA, MAGDA SCHEFFS, PATRYCJA T ROMSKA, MONIKA WEBER, KINGA MURAWSKA, PATRYCJA WESOŁOWSKA, AGNIESZKA NIERZWICKA, LIDIA ZAKRZEWSKA. TRENER MAREK ZIENKIEWICZ, ASYSTENT TRENERA PIOTR BUDZYŃSKI.

Za nami pierwszy mecz rozpoczynający rozgrywki w II lidze kuja...
Święto Plonów w Łąskim Piecu (FOTO)
Czytaj całość
31 sierpnia 2013r. w Łąskim Piecu odbyły się Dożynki Gminne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach, Sołectwo Łąski Piec oraz Urząd Gminy w Śliwicach.   

Uroczystość rozpoczął przemarsz korowodu dożynkowego na czele z Orkiestrą Dętą OSP ze Śliwic. Następnie wszyscy zebrani wzięli udział w dziękczynnej polowej mszy św. celebrowanej przez ks. Prałata Andrzeja Koss w asyście ks. Stefana Kuklińskiego oraz ks. proboszcza Roberta Mańka z parafii Łążek. Podczas mszy wszystkie sołectwa złożyły dary ofiarne z tegorocznych...
Wybierz stronę: |<  <<  <  556  557  558  559  560  561  562  563  564  565  566    >  >>  >|