Mistrzostwa Polski w Baśkę w Szemudzie - 11 czerwca 2017 - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Mistrzostwa Polski w Baśkę w Szemudzie - 11 czerwca 2017

Poniżej zamieszczamy otrzymaną informację o Mistrzostwach Polski w Baśkę. Czynimy to z przyjemnością, ponieważ zdaniem organizatorów w Powiecie Tucholskim jest duża społeczność baśkarzy, ktorzy pasjonują się grą.

Szemud. Mistrzostwa Polski – Masters Polska 2017.

11 czerwca 2017 roku w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, odbędzie się turniej sportowy o Mistrzostwo Polski. Bedzie to wielkie święto Polskiej Baśki sportowej.

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”. Mistrzostwa Polski, będą rozgrywane w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów, podczas których zawodnicy rozegrają 5 rund po 32 rozdania.  Mistrzostwa Polski zaliczają się do rankingu Masters Polska 2017, na który składa się cykl V turniejów. Na podstawie uzyskanych wyników i prowadzonego rankingu, organizatorzy wyłonią i nagrodzą najlepszych baśkarzy w Polsce. 

Podczas Mistrzostw Polski zostanie podjęta próba pobicia rekordu w liczbie osób jednocześnie grających w baśkę. Czterysta dwadzieścia sześć graczy, to aktualny rekord Polski w liczbie osób jednocześnie grających w baśkę. Ustanowiony został w czerwcu 2015 roku podczas Mistrzostw Polski Baszka Mester Sport rozegranych w Szemudzie. W niedzielę 11 czerwca również w Szemudzie, odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski Baszka Méster, podczas których zostanie podjęta próba pobicia tego rekordu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników i pasjonatów gry, do Szemuda Stolicy Polskiej Baśki. Przyjeżdżajcie w barwach białoczerwonych, Dziennik Bałtycki przygotuje wspólne zdjęcie, które ukaże się w poniedziałkowym wydaniu z relacją z Mistrzostw Polski. Na najlepszych czekają wspaniałe nagrody oraz tytuły i miejsce w historii Polskiej Baśki.

Na Mistrzostwa Polski zaprasza Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski.  Do wygrania w turnieju Baśki w kategorii open, będą 3 telewizory 32 calowe. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano 70 pucharów i nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

Tytułów indywidualnie z Bojana, bronią Kazimierz Narloch – Borawiacy Chojnice i Maria Bołtroczyk – Baszta Bytów. W rywalizacji par zwyciężyli Domski Brunon i Waldowski Ryszard - OSP Przetoczyno. Najlepszy zespół Mistrzostw Polski w Bojanie to Chrobry Charbowo – kpt. Dziemiańczyk Bogdan, Bienias Tadeusz, Furman Mietek, Rajewicz Jan.

Medaliści Mistrzostw Polski – Bojano 2016:

Kategoria open:

1 Narloch Kazimierz - Borowiacy Chojnice
2 Mieszczak Benedykt - BEMIX Więcbork
3 Dziemiańczyk Bogdan - Chrobry Charbowo

Kategoria pań:

1 Bałtroczyk Maria - Baszta Bytów
2 Stanuch Teresa - Rodzinka Wicko
3 Kozioł Irena - Rodzinka Wicko

Kategoria par:

1 OSP Przetoczyno - Domski Brunon i Waldowski Ryszard
2 Chrobry Charbowo - Dziemiańczyk Bogdan i Rajewicz Jan
3 BEMIX Więcbork - Mieszczak Benedykt i Kliszewski Piotr

Kategoria drużyn:

1 Chrobry Charbowo
2 OSP Przetoczyno  
3 Szczupak 12 Brzozówka
4 Białogóra
5 FBR Gostomski Lipusz
6 Marwoje Gdańsk
7 GKS Luzino
8 Orły Przodkowo
9 BEMIX Więcbork
10 Szpica Szemud

Mistrzostwa Polski, zostaną rozegrane w Hali Sportowej - ul. Szkolna 4a. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 11 czerwca 2017 r., zapisy będą prowadzone od godz. 11/30 – 12/50. Turniej sportowy godz. 13.

 

Patronat honorowy:

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

Kazimierz Plocke – Poseł RP

 

Na Mistrzostwa Polski do Szemuda, zapraszają:

Polska Federacja Baszka - Kop,

Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie

Ogólnopolski Portal: www.kaszebe-baszka.pl.

 


http://zalacznik.wp.pl/0/d656/PLAKAT-BAKA-2017-Szemud-logotypy-poprawione.jpg?tsn=1496144527231&zalf=Nowe&wid=11888&p=2&o2=1192653&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0

 


http://zalacznik.wp.pl/0/d656/zaproszenie-szemud-mp-federacja.jpg?tsn=1496211414161&zalf=Nowe&wid=11888&p=4&o2=1379857&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0