Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Recenzja filmowa: Obecność
Czytaj całość
Zapraszamy na horror produkcji USA w reż. Jamesa Wana. Film miał swoją premierę światową 27 czerwca 2013 roku. Polska premiera odbyła się 26 lipca 2013 roku.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln, Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia, Drugie oblicze, Światła wielkiego miasta, Atlas chmur, Kac Vegas 3, Projekt X, Iluzja, Elizjum, Tysiąc lat po zi...
Bieganie to wspaniała przygoda - wywiad z Markiem Wojtasem
Czytaj całość
Rozmowa z Markiem Wojtasem, zawodnikiem klubu Tucholanka Tuchola, zwycięzcą klasyfikacji generalnej Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Długich 2013.Marku, drugi raz z rzędu zostałeś zwycięzcą cyklu Grand Prix, co ten sukces dla ciebie oznacza?
To dla mnie duża niespodzianka, bo w ubiegłym sezonie prawie cały czas kontrolowałem zwycięstwo, a w tegorocznej edycji do końca nie mogłem być pewny swego i tak naprawdę nie sądziłem, że uda mi się wygrać. Moja forma w przeciągu całego sezonu może nie była...
Szachiści do boju
Czytaj całość
14 grudnia w hali widowiskowo – sportowej OSiR, odbędzie kolejny Turniej Szachowy, który wyłoni Mistrza Tucholi w tej królewskiej dyscyplinie sportu.

Na zawody zapraszamy wszystkich miłośników serfowania po szachownicy, a poniżej załączamy regulamin turnieju. A zatem do zobaczenia przy szachownicy.

Regulamin turnieju.

(mat. OSiR Tuchola)
  ...
Policjanci zatrzymali działkowych włamywaczy
Czytaj całość
Do tucholskiego aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu chojnickiego. Według zebranych przez policjantów materiałów są to sprawcy kradzieży i włamań dokonanych na terenie ogródków działkowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione mienie.  Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat wiezienia.

Tucholscy policjanci od dłuższego czasu pracowali nad sprawami dotyczącymi włamań i kradzieży na terenach ogródków działkowych. Złodzieje kradli posadzone rośliny i włamywali się do altanek skąd brali ws...
Konkurs ogłoszony, złóż ofertę!
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych w 2014 roku przez organizacje pozarządowe i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferach:

I. Kultury fizycznej,
II. Wspierania działalności sportowej prowadzonej w formie klubów sportowych,
III. Działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym,
IV. Kultury i sztuki,
V. Ochrony i promocji zdrowia,
VI. Porządku i bezpieczeństwa publicznego,
VII. Przeciwdziałania patologiom społecznym i uzależnieniom,
Citroen zderzył się z koparką
Czytaj całość
Na  skrzyżowaniu ulic Świeckiej i Zielonej w Tucholi samochód osobowy zderzył się z koparką. Przyczyną zdarzenia było  nieprawidłowe wyprzedzanie. Sprawca kolizji, mieszkaniec gminy Chojnice  został ukarany mandatem.

Wczoraj (27.11) wieczorem na skrzyżowaniu ulic Świeckiej i Zielonej w Tucholi doszło do kolizji drogowej. Kierujący citroenem wyprzedzał koparkę. Manewr ten wykonywał nieprawidłowo, skutkiem tego było boczne zderzenie pojazdów, wyrwanie znaku drogowego po czym auto zatrzymało się na słupie.  W wyniku zdarze...
Stalowy Anioł wylądował
Czytaj całość
Marcelina Różycka ze Spółdzielni Socjalnej "Rozwój", której założycielem jest Stowarzyszenie BUKO, otrzymała nagrodę Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej "Stalowy Anioł". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Toruniu 21 listopada 2013 roku.

We wrześniu 2012 roku utworzono spółdzielnię socjalną, która zatrudniła 5 bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo osób. W chwili obecnej Spółdzi...
Nowi w służbie
Czytaj całość
Rok 2013 w Komendzie Powiatowej PSP w Tucholi jest rokiem wielkich zmian.  Na zaopatrzenie emerytalne od początku roku przeszło sześciu funkcjonariuszy, a ich miejsca, z miesiąca na miesiąc zajmowali młodzi – nowoprzyjęci   strażacy.

W związku z tym na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Tucholi ślubowanie złożyło pięciu strażaków : str. Karol Dończyk, str. Tomasz Włoch, str. Kamil Ciepluch, str. Piotr Chylewski, str. Sebastian Łoński.

W uroczystości, oprócz funkcjonariuszy i pracowników KP PSP w ...
Strażacy sprawdzali się w akcji (FOTO / FILM)
Czytaj całość
Dziś (27.11) na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi odbyły się ćwiczenia strażaków, które miały za zadanie urealnienie sytuacji, które mogą się zdarzyć podczas akcji w budynkach użyteczności publicznej. Przy okazji sprawdzono ratowników medycznych podczas działań, gdzie wypadkowi uległ jeden ze strażaków.

- Całą akcję oceniam na dobry z plusem - mówi Młodszy Kapitan Lech Różycki. Pewne mankamenty są, ale po to są te ćwiczenia, żeby wychwycić te sytuacje które podc...
Nadmierna prędkość przyczyną kolizji
Czytaj całość
Na drodze z Lipowej w kierunku Czerska kierująca fiatem wpadła w poślizg i jazdę zakończyła na poboczu drogi. Przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę.

Wczoraj (26.11) tucholscy policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej na trasie Lipowa-Czersk. Tam kierująca fiatem wpadła w poślizg i zjechała z drogi na pobocze. Na szczęście  skończyło się tylko na uszkodzeniu pojazdu. Kierująca samochodem, 39-letnia mieszkanka gminy Brusy została pouczona. Według wstępnych ustaleń ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  591  592  593  594  595  596  597  598  599  600  601    >  >>  >|