Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
19-latek wjechał volkswagenem do rowu i dachował
Czytaj całość
W okolicach Łosin volkswagen wjechał do rowu i dachował. Według wstępnych ustaleń policjantów przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. 19-letniego kierowcę pojazdu policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Wczoraj (16.07) na drodze wojewódzkiej, w okolicach miejscowości Łosiny, doszło do  kolizji drogowej. Kierujący volkswagenem, na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i dachował. Według wstępnych ustaleń policjantów przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. Kierującym pojazdem okazał się 19-letni miesz...
Przytulny dworzec? Przypominamy koncepcję przebudowy
Czytaj całość
W ramach unijnego projektu Inter-Regio-Rail powstała koncepcja rewitalizacji dworca kolejowego w Tucholi oraz jego otoczenia, która posłuży nie tylko realizacji adaptacji obiektu pod współczesne potrzeby, ale także jako standard dla modernizacji podobnych obiektów w całym regionie. Samorząd miasta, wspierany przez samorządowe władze województwa, przejął właśnie dworzec od PKP.
 
Przygotowane na zamówienie miasta przez poznańską firmę AC Studio opracowanie przedstawia sposób i zakres rewitalizacji budynku wraz z p...
Festyn Kolejarski – „Zapomniana Stacja”
Czytaj całość
Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie zaprasza na Festyn Kolejarski – „Zapomniana Stacja”. W tym roku odbędzie się już dziewiąta edycja tej imprezy. Tradycyjnie spotkamy się na stacji kolejowej Pruszcz – Bagienica, w ostatni lipcowy weekend – tj. 27 lipca o godz. 16:00.

Głównym celem festynu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej Powiatu Tucholskiego i promocja produktu turystycznego pod nazwą „Zapomniana Stacja”. Zabudowania kolejowe w Pruszczu tworzą kompleks budynków pochodzący z epoki międzywojennej...
Kierowca stanie przed sądem
Czytaj całość
Tucholscy policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę mercedesa. Mężczyzna w stanie nietrzeźwości, posiadając sądowy zakaz kierowania, bez dokumentów, niesprawnym samochodem wybrał się w podróż.  35-latek kolejny raz stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

W poniedziałek (15.07) w Żalnie tucholscy policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa. Kierującym okazał się 35-letni tucholanin. Ponieważ od kierowcy czuć było alkohol, funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. 35-latek miał w organizmie...
Błękitna Wstęga Brdy - wyniki
Czytaj całość
W dniach 12 - 14 lipca Stowarzyszenie Via Natura zorganizowało otwarte zawody kajakowe "O Błękitną Wstęgę Brdy 2013". Trzydniowe regaty odbywały się w malowniczych terenach Borów Tucholskich na rzece Brda. Komandorem pierwszego spływu był Zbigniew Wodecki.

W pierwszym dniu zawodnicy płynęli precyzyjnie na czas na odcinku 17 kilometrów trasą Mylof - Brda, w drugim dniu zmagań, w okolicach miejscowości Brda odbył się slalom między bramkami na odcinku 1 kilometra. W ostatnim dniu zawodów na odcinku 11 km (trasa: Brda - Woziwoda)...
Konopie rosły na nieużytkach
Czytaj całość
8 krzaków konopi znaleźli policjanci na nieużytkach rolnych na terenie gminy Śliwice. Miejscowi funkcjonariusze zatrzymali do sprawy dwie osoby, które usłyszały już zarzut uprawy nielegalnych roślin. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z posterunku w Śliwicach posiadali informację, że dwoje młodych ludzi prawdopodobnie uprawia konopie indyjskie. Informacja ta potwierdziła się. Funkcjonariusze znaleźli rośliny na nieużytku rolnym na terenie gminy. Mund...
Dzień Folkloru i Festyn Kasztelański
Czytaj całość
20 VII w Tucholi, 17 VIII w Raciążu

Któż z nas Słowian, a tym bardziej Borowiaków, nie kocha swoich korzeni, historii nie tej wielkiej, ale tej najbliższej, intymnej, codziennej. Wkrótce w Tucholi po raz kolejny będziemy mogli dać się ponieść wirowi historii a przy tym świetnie się bawić, podczas Dnia Folkloru Borowiackiego.

Jak zwykle KGW w Karczmie Borowiackiej zaserwuje najznakomitsze, nie rzadko nagradzane, potrawy ze starych zapisków naszych prababek. Wokół placu zamkowego rozciągną się mnogo wyrobni...
Ruszają zapisy do IV Biegu św. Huberta
Czytaj całość
Ruszyły zapisy do IV Biegu św. Huberta i IV Rajdu Nordic Walking. W tym roku z okazji 90 lecia Polskiego Związku Łowieckiego odbędą się również w ramach Biegu św. Huberta I Mistrzostwa Myśliwych na dystansie 15 km.

Czeka nas zatem spora dawka emocji tym bardziej, że z roku na rok zwiększa się ilość uczestniczących w zawodach biegaczy. Do Tucholi co roku przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju a dwóch ostatnich edycjach odnotowaliśmy również udział zawodników zagranicznych.

Większość miast w Polsce, promuje...
XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej
Czytaj całość
W ostatni weekend (13 - 14 lipca) w ramach 54. Dni Borów Tucholskich w Tucholi odbył się XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej. Impreza została podzielona na dwie części. W sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe, natomiast w niedzielę koncert galowy laureatów.

Nagrodę Burmistrza Tucholi zdobyła Schola „Aniołki” działająca przy Parafii Opatrzności Bożej w Tucholi Rudzkim Moście. Z kolei Nagrodę Grand Prix i puchar przechodni festiwalu zdobył Zespół wokalno-instrumentalny „Etta” z Rumi.
...
Marta Krawczyńska i Dawid Klaybor triumfatorami I Mili Tucholskiej
Czytaj całość
Brązowi Medaliści Mistrzostw Polski wygrali w swoich kategoriach biegi główne reaktywowanej po 4 latach Mili Tucholskiej.

Marta Krawczyńska z Malborka, brązowa medalistka w przełajach z 2011 i reprezentantka Polski w tej konkurencji nie miała sobie równych na bieżni stadionu Tucholskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od początku dystansu, nie zagrożona, powiększając z każdym okrążeniem przewagę, jako pierwsza przecięła linię mety uzyskując czas 5.08.98. Jako druga zameldowała się reprezentująca LUKS Serock, Patrycja Kuta, która o k...
Wybierz stronę: |<  <<  <  591  592  593  594  595  596  597  598  599  600  601    >  >>  >|