Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Historyczny pochód Borowiaków (FOTORELACJA)
Czytaj całość
W sobotę ulicami Tucholi przeszła niezwykła parada historyczna. Jej uczestnicy przenieśli nas od czasów wczesnośredniowiecznych po współczesne, przypominając w ten sposób najważniejsze wydarzenia z historii naszego powiatu.

Pochód, w którym uczestniczyło około 400 osób, rozpoczął się przy Starostwie Powiatowym, a zakończył się w Parku Zamkowym.

Mieszkańcy przebrali się za postacie historyczne m.in. Henryka von Schwelborna– Komtura Tucholskiego, Michałka, Bartłomieja Nowodworskiego, Senator...
Poranek Hubertowski: Uczniowie poznali tradycje myśliwskie
Czytaj całość
W poniedziałek (23.09) w Zespole Szkół Leśnych w Tucholi dla uczniów klas pierwszych odbył się tzw. „Poranek Hubertowski”. Celem tej wyjątkowej lekcji było pokazanie tradycji myśliwskich oraz prezentacje kół zainteresowań do których mogą przyłączyć się pierwszoklasiści.

W szkole działają  koła zainteresowań, których celem jest kultywowanie staropolskich tradycji łowieckich. W „Poranku Hubertowskim”  wystąpili  sygnaliści, sokolnicy, kynolodzy i członkowie koła preparatorskiego...
Remont boiska na ukończeniu
Czytaj całość
Zbliża się termin zakończenia modernizacji, a w zasadzie budowy nowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 3.

Podczas sesji rady miejskiej burmistrz wyjaśnił, że sam fakt przeprowadzenia tej inwestycji częściowo we wrześniu, a więc w czasie roku szkolnego, wynika z faktu skorzystania ze środków zewnętrznych na jej przeprowadzenie (wymagała tego procedura przyznawania tych środków), a chwilowe opóźnienie wynikało z podbudowy dotychczasowego, asfaltowego boiska.

Zobacz również: Ruszyła budowa nowego boiska w SP3
Powiat otrzyma wsparcie od gminy
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi przygotował projekt uchwały, która przewiduje dotację celową dla Powiatu Tucholskiego. Radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta jednogłośnie projekt przyjęli.

Chodzi o pomoc finansową w kwocie 27.000 zł w formie dotacji celowej oraz pomocy rzeczowej w formie zakupionego polbruku o łącznej wartości 7.000 zł z przeznaczeniem na realizację zadań w zakresie budowy chodników i poboczy przy ciągach dróg powiatowych w miejscowości Słupy i Bladowo.

Szczegółowe warunki udzielenia pomocy finansowej i r...
Górnicza Wioska w telewizji ogólnopolskiej
Czytaj całość
Już we wtorek (24.09.2013) o godz. 13.30 oraz w środę (25.09.2013) o godz. 20.00 na ogólnopolskim kanale TVP Regionalna zapowiedź programu o wsi tematycznej "Górnicza Wioska" w Pile, gmina Gostycyn.

Informacja o wsi tematycznej pojawi sie w nowym ogólnopolskim programie "Agroszansa" redaktor Marii Sikorskiej. Kanał nowej ogólnopolskiej telewizji regionalnej "TVP Regionalna" uruchomiony został 1 września 2013 roku. Można go odbierać z naziemnej telewizji cyfrowej oraz na platformach telewizji cyfrowej nc+ (ka...
Uwaga wywiad: dzisiaj Maciej Fortuna
Czytaj całość
Nauczyłem się nie psuć koncertów i mieć wielką pokorę do muzyki


  Roch Siciński: Grasz na giełdzie? Maciej Fortuna: Nie.
  R.S.: A jednak twoje akcje idą w górę. Wydaje mi się, że są umiejscowione w różnych spółkach. Masz masę projektów w różnych stylistykach! Nie gubisz się w tym? M.F.: Ja tak muszę mieć i w sumie miałem tak zawsze. Tak było już od czasów, kiedy zacząłem chodzić do szkoły muzycznej i jednocześniedo liceum, później studiowałem pra...
Recenzja filmowa: Tajemnica Westerplatte
Czytaj całość
Zapraszamy do recenzji filmu „Tajemnica Westerplatte” w reż. Pawła Chochlewa. Streszczenie fabuły byłoby nietaktem wobec czytelników, dlatego ograniczymy się do informacji, że film miał swoją premierę  15 lutego 2013 roku.

Poprzednie recenzje:  Życie Pi, Sęp, Lincoln, Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia, Drugie oblicze, Św...
Zderzenie dwóch Volkswagenów na Warszawskiej (FOTO)
Czytaj całość
Dwa samochody osobowe zderzyły się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej z Piastowską.

Dziś (20.09) około godziny 14.00 przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Piastowskiej doszło do wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe, oba marki volkswagen. Jak nas poinformowano do wypadku doszło gdy jeden z pojazdów (VW passat) wymusił pierwszeństwo przejazdu. Volkswagen passat wyjeżdżał od strony marketu, drugi zaś (VW golf)  jechał ulicą Warszawską.

W wyniku wypadku nikt na szczęście nie ucierpiał. Straż pożarna zabezpieczyła mi...
"Poranek Hubertowski" w ZSL
Czytaj całość
Technikum Leśne w Tucholi im. Adama Loreta serdecznie zaprasza w poniedziałek 23 września 2013r. na godz. 8.00 do auli szkolnej Technikum Leśnego na "Poranek Hubertowski".Podczas "Poranku Hubertowskiego" zaprezentują się sygnaliści, sokolnicy, kynolodzy i członkowie koła preparatorskiego którzy opowiedzą o swoich zainteresowaniach i dorobku.

(red.)
(fot. park.borytucholskie.info) ...
Nowy radny zaprzysiężony
Czytaj całość
Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Tucholskiego wypełniono lukę w składzie osobowym Rady. W miejsce Damiana Kożucha, który jeszcze przed wakacjami zrezygnował z zasiadania w radzie, wszedł Jerzy Piechowiak, który dziś złożył uroczyste ślubowanie.Jerzy Piechowiak ma 56 lat, mieszka w Gostycynie. Jest pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tucholi.

(red.)
(fot. Piotr Kozłowski) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  591  592  593  594  595  596  597  598  599  600  601    >  >>  >|