Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Trwają spotkania z pasjami
Czytaj całość
W czwartek 12 września 2013 o godz. 11.00 rozpoczęło się w naszej bibliotece pierwsze z dwunastu Spotkań z pasjami zorganizowane dzięki Fundacji Orange w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej mające na celu aktywizację społeczną seniorów, rozbudzenie w nich chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi.

Gośćmi czwartkowej wideokonferencji było rodzeństwo warszawskich restauratorów Agnieszka i Marcin Kręgliccy, którzy zaczęli swoją pasję w 1989 roku i w tej chwili posiadają 8 restauracji. Czynnie angażu...
Spotkanie dot. odnawialnych źródeł energii
Czytaj całość
Firma Lumen Technik serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Śliwice na spotkanie dotyczące Odnawialnych Źródeł Energii oraz możliwości ich wykorzystania w gospodarstwach domowych.

Szczegóły na plakacie poniżej:(mat. sliwice.pl) ...
Historyczny Pochód Borowiaków już w sobotę
Czytaj całość
21 września w Tucholi odbędzie się już po raz drugi Historyczny Pochód Borowiaków. Pochód wyruszy o godz. 14:00 sprzed Starostwa na ul. Pocztowej, a zakończy się w parku Zamkowym. Po Pochodzie rozpocznie się Kiermasz Borowiacki. W czasie imprez będzie można wziąć udział w konkursie fotograficznym oraz zagłosować na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Plan imprezy
13:00 zbiórka na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Tucholi, ul. Pocztowa 7
14:00 wymarsz Pochodu z ul. Pocztowej do Parku Zamkowego (trasa: ul. Pocztowa...
Uderzył w samochód i uciekł
Czytaj całość
Tucholscy policjanci ustalili dane kierowcy, który wczoraj uciekł z miejsca kolizji drogowej. Nie minęły trzy godziny od zdarzenia jak zapukali do jego drzwi. 24-letni tucholanin został ukarany mandatem.
 
Wczoraj (18.09.13) po godzinie 15 tucholscy policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej. Na ulicy Garbary funkcjonariusze zastali 83-letnią chojniczankę. Kobieta oświadczyła, że przed chwilą w kierowany przez nią samochód volkswagen polo uderzył jakiś pojazd, który był zaparkowany na tej ulicy i nagle włączył się do ru...
"Skarby Kniei" IV gra terenowa
Czytaj całość
W sobotę 14.09.2013r. w Cekcynie odbyła się ostatnia z czterech gier terenowych pt. "Skarby Kniei" realizowanej w ramach projektu "Poznaj skarby swojej gminy".

Celem gry było dowiedzenie się jakie gatunki zwierząt i roślin dominują w naszym regionie, jakie pomniki przyrody można tu zobaczyć. Gra miała charakter przyrodniczo-przygodowy.

Tym razem uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny: "rowerową" i "kajakową". Po drodze wykonywali zadania, które sprawdzały wiedzę o gminie. Po ich wykonaniu...
Oferta Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tucholi
Czytaj całość
Zapraszamy do skorzystania z oferty Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tucholi, który zapewnia kompleksowe wsparcie dla dzieci i rodzin dotkniętych niepełnosprawnością.


Ośrodek proponuje następujące specjalizacje:

1. TERAPIA DLA DZIECI GŁUCHONIEMYCH I NIEWIDOMYCH
2. TERAPIA LOGOPEDYCZNA I NEUROLOGOPEDYCZNA
3. ARTERAPIA
4. STYMULACJA BAZALNA
5. ELEMENTY FIZYKOTERAPII
6. ELEMENTY REHABILITACJI
7. GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Zapewnia on dobrze wyszkoloną kadrę i sale wyp...
Otwarcie wystawy malarstwa Heleny Kaczanowskiej
Czytaj całość
W piątek 13 września w Muzeum Borów Tucholskich otwarta została wystawa pn. ,,Malarstwo Heleny Kaczanowskiej".


W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli: Karol Gutsze - Naczelnik Wydziału Promocji i Sportu,  Pani Maria Ollick - Prezes Borowiackiego Towarzystwa Kulturyk, Pan Zenon Korytowski - malarz, najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi oraz miłośnicy malarstwa. Podczas uroczystości życiorys autorki przedstawiła uczestnikom wernisażu Pani Maria Ollick. Kilka zdań o pracach opowiedział Pan Zenon Korytowski. Następnie historię sw...
Konar spadł na samochód. Kierowca w szpitalu
Czytaj całość
Wczoraj na terenie gminy Tuchola na volkswagena polo spadł konar drzewa. Do szpitala trafił kierujący autem, 39-letni mężczyzna. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
Do wypadku doszło wczoraj (17.09) po godzinie 16 na trasie Bladowo-Słupy. Na jadącego volkswagena polo spadł oderwany od drzewa konar. W wyniku tego obrażeń ciała doznał kierujący samochodem, 39-letni mieszkaniec gminy Tuchola.


(Fot. KPP Tuchola)

Mężczyzna został przetransportowany do bydgoskiego szpitala. Tuchols...
Jubilerzy z Polski zjadą do Woziwody. Opracują projekt biżuterii dla WOŚP
Czytaj całość
W dniach 20 – 22 września br. w Zielonej Szkole w Woziwodzie odbędzie się spotkanie grupy artystów z branży jubilerskiej. Zjazd w porozumieniu z krajowym kierownictwem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma na celu opracowanie projektu oraz rozpoczęcie tworzenia biżuterii dla WOŚP.

Pieniądze uzyskane z aukcji zasilą konto WOŚP. Jest to już kolejna akcja tego typu organizowana przez Świat Artystyczny. W zjeździe weźmie udział około 40 osób z całego kraju.

To też doskonała okazja do promocji regionu, bowiem w program...
Jesień coraz bliżej - zmieniające się warunki na drodze
Czytaj całość
Wczoraj (17.09) około godziny 17.00 najprawdopodobniej ślizga nawierzchnia i nie zachowanie bezpiecznej odległości było przyczyną kolizji drogowej przy ulicy Nowodworskiego w której uczestniczyły trzy auta.  Policja apeluje o ostrożność w związku ze zmiennymi warunkami na drogach.

Tegoroczne lato dobiega końca. W tym okresie spodziewać można się zmiennych warunków atmosferycznych. Coraz częstsze opady deszczu, a także spadające liście z drzew powodują, że zmniejsza się przyczepność pojazdu do nawierzchni jezdni. Ponadto, w godzinac...
Wybierz stronę: |<  <<  <  600  601  602  603  604  605  606  607  608  609  610    >  >>  >|