Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Kradł prąd. Grozi mu do 5 lat więzienia
Czytaj całość
Tucholscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży prądu. Funkcjonariusze ustalają jak długo 46-letni tucholanin korzystał z darmowej energii i jakie straty z tego tytułu poniósł zakład energetyczny. Za kradzież prądu grozi do 5 lat więzienia.

W miniony piątek (24.05.13) tucholscy policjanci, wspólnie z pracownikami zakładu energetycznego, zapukali do jednego z mieszkań przy ulicy Nowodworskiego w mieście. Z uzyskanej wcześniej informacji wynikało, że mieszkający tam 46-latek nielegalnie pobiera prąd. Po sprawdzeniu okazało s...
Dzień Dziecka pełen atrakcji – zaprasza TOK
Czytaj całość
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godz. 15.00 na tucholskim rynku. Program festynu obfituje w wiele atrakcji dla naszych milusińskich.W programie:
- przedstawienie pt. „Dziecięce marzenia” w wykonaniu Teatru „Nic wspólnego” (rodziców z Przedszkola nr 1 w Tucholi);
- koncert galowy laureatów 35. Jubileuszowych Spotkań z Piosenką Dziecięcą;
- występ Cyrku „Cool Kids” z Wojewódzki...
Dzień Samorządu Terytorialnego w RP
Czytaj całość
Dzisiaj (27.05.2013) mija 23 rocznica pierwszych wolnych wyborów samorządowych, po przemianach ustrojowych w 1989 roku. Na pamiątkę tych wyborów, na mocy uchwały Sejmu RP od 2000 r. dzień ten obchodzony jest jako Dzień Samorządu Terytorialnego w RP. 23 lata temu wybieraliśmy w całej Polsce tylko rady gmin (na rady powiatowe i wojewódzkie nadszedł czas w 1998 roku)

Przypomnijmy, że w 27 maja 1990 roku w Tucholi wybraliśmy 24 radnych w 24 jednomandatowych okręgach wyborczych. Oto ich  nazwiska: Edwin Brachowski, Leonard Chylewski, Antoni...
Ulicami Tucholi przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny
Czytaj całość
Ulicami kilkudziesięciu Polskich miast, w tym również Tucholi, 26 maja przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Rozpoczął się on o godz. 15.00 przed kościołem Bożego Ciała. Ich uczestnicy domagali się prawdziwej polityki prorodzinnej, szacunku i wsparcia dla życia tych, którzy nie mogą się bronić sami.

Marsz zakończył się w parku miejskim za Urzędem Miasta, gdzie zorganizowana została krótka impreza plenerowa z okazji Dnia Matki.

Podczas Marszu panowała niezwykle przyjazna, ciepła i rodzinna atmosfera. Także policja...
Checz w pierwszej lidze
Czytaj całość
Piłka nożna – II liga kobiet

Tucholanka Joltex – Checz Gdynia 0:5 (0:1)

Karolina Orłowska (32, 58), Magdalena Bartosik (49), Martyna Zańko (82, 84).
Tucholanka Joltex: Łabicka – Anna Śmigel, Agnieszka Nierzwicka (40 Martyna Patyna), Natalia Piekarska, Patrycja Tromska, Kamila Hass, Patrycja Wesołowska, Natalia Miszke, Kinga Murawska, Monika Weber (72 Magda Scheffs), Lidia Zakrzewska. Trener Marek Zienkiewicz.

Głosem trenera

Checz Gdynia, KKP II Bydgoszcz i Victoria SP 2 Sianów to zes...
Stowarzyszenie BUKO walczy o "Rodzynki"
Czytaj całość
Stowarzyszenie BUKO przeszło do kolejnego etapu konkursu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego `Rodzynki z pozarządówki`. Na tegoroczny konkurs organizowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pt. `Rodzynki z pozarządówki` zgłoszono 42 projekty.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 31 projektów z czego 4 z Borów Tucholskich. Jednym z projektów jest projekt Stowarzyszenia BUKO `Wieś tematyczna Górnicza Wios...
Puchar dla Bayernu
Czytaj całość
Borussia – Bayern 1:2

Jak zwykle, gdy uczucie jest po stronie jednej z drużyn, trudno o obiektywizm, ale chyba wygrała drużyna nieco lepsza. Nie było też polskiego gola w finale Ligii Mistrzów, tak więc nadal jedynym, polskim strzelcem, w jakimkolwiek finale europejskim pozostaje Stanisław Oślizło, który strzelił bramkę dla Górnika Zabrze, w finale nieistniejącego już Pucharu Zdobywców Pucharów w 1970 roku, w przegranym 1:2 meczu z Manchesterem City.
W naszej zabawie wynik meczu bezbłędnie odgadli panowie: Andr...
Recenzja filmowa: Układ zamknięty
Czytaj całość
Tym razem proponujemy Państwu recenzję filmu w reżyserii Ryszarda Bugajskiego „Układ Zamknięty”. Ten polski thriller miał swoją premierę 5 kwietnia 2013 roku. Historia oparta na autentycznych wydarzeniach. Trzech przedsiębiorców, wskutek zmowy skorumpowanych urzędników, trafia do aresztu i traci firmę.

Na pierwszy plan wysuwa się prokurator Andrzej Kostrzewa. Od razu wiadomo, że to wredny typ, widząc jego wielkiego, groźnego psa (taki np. jamnik mógłby zakłócić jednoznaczny odbiór postaci, nie mówiąc o...
Borussia – Bayern! Typujemy wynik meczu
Czytaj całość
W najbliższą sobotę, na Wembley, w finale Ligii Mistrzów zmierzą się dwie drużyny niemieckie, w tym jedna – Borussia Dortmund, jakby trochę polska. Faworytem jest Bayern Monachium, który przypomina pancerną, bezbłędnie działającą maszynę, którą trudno będzie zatrzymać. Wydaje się, że jedynym sposobem może być gra z fantazją, której na szczęście Borussii nie brakuje.

Tym razem o wynik meczu zapytaliśmy również piłkarki i piłkarzy z naszego powiatu. Oto ich typy
(w kolejności: Borussia :Bayern)
Kampania społeczna „Równi na drodze”
Czytaj całość
Po polskich drogach jeździ już ponad milion motocykli, jednakże miłośnicy dwóch kółek nie zawsze i nie dla wszystkich stanowią równoprawnych partnerów - uczestników ruchu drogowego. Aby zachęcić kierowców samochodów i motocyklistów do bezpiecznego oraz kulturalnego poruszania się i koegzystowania na drogach, rozpoczęła się kampania społeczna pod tytułem „Równi na drodze”.

Skierowana do wszystkich uczestników ruchu drogowego kampania jest organizowana przez Polski Związek Przemy...
Wybierz stronę: |<  <<  <  600  601  602  603  604  605  606  607  608  609  610    >  >>  >|