Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Ukradli kabel sejsmiczny firmie badawczej
Czytaj całość
Tucholscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży kabla sejsmicznego o wartości ponad 1.700 złotych. Mężczyźni 28 i 55-lat usłyszeli już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo można spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

W sobotę (06.07) dyżurny tucholskich policjantów został powiadomiony o kradzieży przewodów. Do zdarzenia doszło przy ulicy Zamkowej w Tucholi. Wysłani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Nieznany sprawca ukradł około 80 metrów kabla sejsmicznego do poszukiwań i pomiaru ropy i gazu. Pokrzywdzony, t...
Za nami Europejskie Mistrzostwa Drwali w Tucholi (FOTO)
Czytaj całość
Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi wraz z Nadleśnictwem Trzebciny w dniach 5 i 6 lipca zorganizowali Europejskie Mistrzostwa Drwali w Tucholi.

Zawody rozegrane zostały w 5 konkurencjach: I etap - 5 lipca, na terenie Nadleśnictwa Trzeciny dotyczył ścinki drzew, etap nie był przeznaczony dla publiczności. Podczas II etapu, 6 lipca zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak: przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód,  dokładność przerzynki oraz okrzesywanie.


Złożona przerzynka kł&oac...
„Przystanek Radzim”
Czytaj całość
Od senatora Andrzeja Kobiaka otrzymaliśmy interesującą publikację zatytułowaną „Przystanek Radzim” (pan senator napisał do niej przedmowę), traktującą o losach wielce zasłużonej rodziny Seydów, od 1923 roku właścicieli majątku Radzim, który tak tragicznie zapisał się w historii II wojny światowej.

Sama publikacja powstała w ramach projektu pod tym samym tytułem, przeprowadzonego przez Młodzieżową Grupę „Śladowscy” działającą przy Publicznym Gimnazjum w Kamieniu Krajeński. Czytając „Przystanek Radzim&...
Letnia akcja poboru krwi. Zebrano 10 litrów
Czytaj całość
PCK w Tucholi w dniu 7.07.2013 (niedziela) zorganizował dodatkową letnią akcję poboru krwi. Ambulans PCKiK stał na Placu Wolności w godzinach od 10:00 do 13:00.

Uczestników akcji było niestety niewielu, zebrano zaledwie 10 litrów krwi. Na 30 chętnych, tylko 20 osób mogło oddać krew. Część ochotników niestety nie można było przyjąć z uwagi na stan zdrowia oraz za brak dowodu osobistego.


Specjalny autobus do poboru krwi stał na Placu Wolności w Tucholi (fot. Piotr Kozłowski)

Czas letni...
Koncert inauguracyjny Letniego Festiwalu Organowego
Czytaj całość
W niedzielę rozpoczął się już po raz trzeci Letni Festiwal Organowy organizowany przez parafię Bożego Ciała w Tucholi przy współpracy z Tucholskim Ośrodkiem Kultury.

W koncercie inauguracyjnym wystąpił Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyr. Mariusza Mroza oraz Błażej Musiałczyk który zagrał na organach.

Zobacz fragment koncertu:Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 19.00 w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi od do 28 sierpnia br.

Zoba...
Młodzi kudowianie przyjechali na wakacje do gminy Tuchola
Czytaj całość
46 dzieci z Kudowy-Zdroju przyjechało do Legbąda w gminie Tuchola na letni wypoczynek. W Borach Tucholskich spędzą dwa tygodnie pełne różnorodnych atrakcji. Nie zabraknie wycieczek po okolicy, jak również wyjazdów nad morze.

Zobacz również: Uczniowie z gminy Tuchola wyjechali na letni wypoczynek do Kudowy-Zdroju

Z dziećmi i ich opiekunami spotkał się Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Młodzi kudowianie opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu w gminie Tuchola, z kolei...
Włamywacz zatrzymany, fanty odzyskane
Czytaj całość
50-letni mieszkaniec gminy Koronowo włamał się do domku letniskowego na terenie gminy Cekcyn. Włamywacz został zatrzymany przez miejscowych policjantów. 50-latek usłyszał już zarzut, za który kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Posterunku Policji w Cekcynie zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Koronowo. Mężczyzna na rowerze przewoził dwie torby z artykułami spożywczymi, słodyczami i winem. Wśród tych artykułów znajdowały się toporek i latarka. 50-latek nie potrafił wytłumaczyć skąd w jeg...
Jednym głosem o obwodnicy
Czytaj całość
Wczoraj (4 lipca) w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy odbyło się pierwsze robocze spotkanie poświęcone przygotowaniom do budowy obwodnicy Tucholi.  W pierwszej kolejności wytyczony zostanie nowy korytarz obwodnicy.

Do tej pory optymalny korytarz próbowało wytyczyć miasto. Żaden z przedstawionych wariantów nie został jednak zlecony do realizacji. Jeden z wariantów nie omijał osiedla Rudzki Most i wzbudził protesty. Z kolei alternatywny przebieg nie zyskał pozytywnej decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony  Środow...
Godzina lekcyjna z Grzegorzem Karnasem
Czytaj całość
Nie jest dziś modne bycie wokalistą jazzowym – ale przecież moda istnieje poprzez przeciętnych i dla przeciętnych. Grzegorz Karnas przeciętny nie jest. Jest także wokalistą, takim który na scenie obnaża się muzycznie bez większych oporów. To pozwala mu zdobyć dużą grupę fanów oraz równie dużą grupę sceptyków, odbiorcy obojętni wobec jego sztuki to część znikoma. Karnas jest po prostu wyrazisty.

Niektórzy go wywyższają, inni nie znoszą. Upór jaki przedstawia na swojej drodze artystycznej (autenty...
Recenzja filmowa: Poradnik pozytywnego myślenia
Czytaj całość
Zapraszamy do zapoznania się z kolejną recenzją, tym razem filmu prod. USA, który swoją światową premierę miał  8 września 2012 roku. Na ekranach polskich kin pojawił się 8 lutego 2013 roku, a parę dni temu ukazał się również na dvd.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza

Przepis na komedię romantyczn...
Wybierz stronę: |<  <<  <  600  601  602  603  604  605  606  607  608  609  610    >  >>  >|