Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Inscenizacja historyczna Heidekraut już w sobotę
Czytaj całość
Już po raz trzeci Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło” organizuje w sierpniu inscenizację historyczną dotyczącą tajnego, niemieckiego poligonu rakietowego „Heidekraut” w Wierzchucinie (gm. Cekcyn), na którym od lipca 1944 r. do stycznia 1945 r. przeprowadzano próby z rakietami V-2.

Podczas imprezy wystąpią prelegenci - znawcy tematu, którzy podzielą się z publicznością swoją wiedzą na temat tego niewątpliwie ciekawego epizodu II wojny światowej w Borach Tucholski...
Pani Stefania obchodziła setną rocznicę urodzin
Czytaj całość
W dniu 13 sierpnia, mieszkanka Bysławka  Pani Stefania Słomińska obchodziła setną rocznicę urodzin. Ten wyjątkowy dzień jubilatka spędziła w gronie rodziny i licznie przybyłych gości.

Uroczystość setnych urodzin to przypadek nieczęsto spotykany,  Pani Stefania jest trzecią osobą, która doczekała i obchodzi setne urodziny na terenie gminy Lubiewo.

Jubilatka urodziła się 13 sierpnia 1913 r. w Padwie Narodowej (obecne województwo podkarpackie).

Do 1973 r. wraz z mężem prowadziła gospodarstwo rolne...
Trwa rozbiórka starej przychodni (FOTO)
Czytaj całość
Od kilku dni trwa rozbiórka starej przychodni lekarskiej przy ul. Świeckiej i Karasiewicza. W miejscu wyburzonej kamienicy ma powstać nowy budynek Ośrodka Pomocy Społecznej który obecnie sąsiaduje z placem budowy na ul. Karasiewicza.Docelowo ma również zmienić się organizacja ruchu w tym miejscu. Obecnie ul. Karasiewicza jest częściowo jednokierunkowa, władze miasta planują przekształcić ją jednak w ulicę dwukierunkową.


Rozbiórka starej kamienicy przy ul. Świeckiej i Karasiewicza (Fo...
Jakich fotoradarów używa Straż Gminna w Kęsowie?
Czytaj całość
W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Straży Gminnej w Kęsowie w zakresie używanych przez nią fotoradarów SG na swojej stronie internetowej informuje, że do kontroli ruchu drogowego strażnicy używają wyłącznie przenośnych urządzeń rejestrujących (dokumentacja z nimi związana znajduje się pod tym linkiem).

Zobacz również: Fotoradary należące do gmin nielegalne?

W dalszej części artykułu znajduje się kilka przydatnych informacji na temat uprawnień straży gminnych i miejskich do używania fotoradarów oraz ...
Ruszyła budowa nowego boiska w SP3
Czytaj całość
Od poniedziałku (19.08) trwają prace związane z budową nowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi. Ze względu na ograniczoną liczbę środków inwestycję podzielono na dwa etapy.

Pierwszy etap obejmuje budowę dwóch boisk sportowych, do piłki ręcznej o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni poliuretanowej z możliwością gry w koszykówkę i siatkówkę. Oba boiska usytuowane będą w wewnętrznej strefie bieżni.


Wizualizacja boisk sportowych które postaną na...
Historyczny Pochód Borowiaków przejdzie ulicami Tucholi
Czytaj całość
Powiat Tucholski już po raz drugi organizować będzie Historyczny Pochód Borowiaków, połączony z Kiermaszem Borowiackim. W tym roku imprezę zaplanowano na 21 września.

W pierwszym Pochodzie, który przeszedł ulicami Tucholi udział wzięło ok. 300 osób. Osoby oglądające Historyczny Pochód Borowiaków miały okazję zapoznać się z historią regionu od czasów wczesnośredniowiecznych, aż do współczesności (np. mieszkańcy grodziska Raciąż, wojowie, rycerze, wojska krzyżackie, II wojna światowa). Mieszka...
Więcej rodziców z prawem do składek
Czytaj całość
Osoby bezrobotne, pracujące na umowach o dzieło i zleceniach, samozatrudnione i rolnicy opiekujący się dziećmi będą mieli opłacone przez budżet państwa składki ubezpieczeniowe. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał 14 sierpnia 2013 r. nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

- Dzięki tej zmianie czas poświęcony dzieciom nie odbije się na wysokości przyszłej emerytury rodziców. Wszyscy rodzice, bez względu na formę zatrudnienia, będą objęci ubezpieczeniem społecznym w czasie opieki nad dziećmi. Dotąd dotyczyło to wyłącz...
Średniowieczni wojowie opanowali Raciąż (FOTO)
Czytaj całość
W sobotę 17 sierpnia na stadionie leśnym w Raciążu odbył się "Festyn Kasztelański". Mieszkańcy powiatu oraz turyści mieli doskonałą okazję aby oderwać się od codziennej pracy i wpaść w wir wspólnej zabawy. Na pewno było w czym wybierać. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych uczestników jak i tych starszych.

W programie imprezy na początek przedstawiono historię grodu Kasztelanii Raciąskiej, goście mogli zwiedzać przygotowane obozowiska rycerstwa z XIII wieku. Dla wszystkich chętnych była ...
Adepci już w służbie stałej
Czytaj całość
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi komisarz Wiesław Gapa przyjął w szeregi funkcjonariuszy służby stałej dwóch funkcjonariuszy oraz przekazał gratulacje najlepszemu w powiecie dzielnicowemu.

W tucholskiej komendzie policji odbyła się uroczysta odprawa, podczas której dwóch policjantów zostało przyjętych w szeregi funkcjonariuszy służby stałej. Sierżanci Bartosz Wiese i Jakub Koniarski w Tucholi pracują już od trzech lat. Przez ten czas pełnili służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. W sierpniu minął im tr...
Oktoberfest 2013 w Fojutowie
Czytaj całość
Oktoberfest to największe i z pewnością najbardziej znane święto piwa na świecie. Co roku słynna Łąka Teresy w Monachium przyciągaja miliony odwiedzających. Zajazd Fojutowo postanowił, po raz drugi, przybliżyć Państwu atmosferę chmielnych dożynek rodem z Bawarii.

Czego mogą się Państwo spodziewać? Bawarska orkiestra, liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz piwo lejące się strumieniami to tylko przedsmak Święta Piwa w Fojutowie!

Kiedy? 24 SIERPNIA
Od której godziny? 17:00
WSTĘP WOLNY D...
Wybierz stronę: |<  <<  <  610  611  612  613  614  615  616  617  618  619  620    >  >>  >|