Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Tucholanki grały z Reprezentacją Polski
Czytaj całość
Piłka nożna – mecz towarzyski
Tucholanka Joltex – Reprezentacja Polski Kobiet Niesłyszących 1:3 (1:0)

Bramka samobójcza (38) – Justyna Siwek (46, 59), Marta Kaczmarczyk (79). Sędziowali: Janusz Pajonkowski – główny, Kazimierz Linke i Mariusz Hoppe – asystenci.

Tucholanka Joltex: Łabicka – Miszke, Nierzwicka, Tromska, Zakrzewska, Śmigel, Murawska, Weber, Manowska, Kamińska, Piekarska. Na zmiany weszły: Martyna Patyna, Małgorzata Patyna, Wize-Liegmann, Scheffs. Trener Marek Zienkiewicz.
Rząd wrócił do przedszkola. 700 milionów w tym roku dla gmin
Czytaj całość
700 mln zł przeznaczy w 2013 r. rząd na program przedszkolny: 500 mln zł będzie na obniżenie opłat wnoszonych przez rodziców za pobyt dzieci w przedszkolach, a 200 mln zł na doposażenie przedszkoli - poinformował premier Donald Tusk.

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, przygotowany przez MEN. Zgodnie z nim od 1 września br. opłata za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej - powyżej pięciu godzin bezpłatnych - wyniesie nie więcej niż jeden zł.

Obecnie, jeśli dziecko przebywa w pr...
Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi
Czytaj całość
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza na X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w dniach 8 – 15 maja br. W programie m.in. wernisaż twórczości ludowej, spotkanie z cyklu Dialogi Poetyckie oraz imprezy dla najmłodszych.(mat. Urząd Miasta Tuchola) ...
Powiat – rada naprawiła swój błąd
Czytaj całość
Wczoraj (29.04) na sesji zebrali się radni powiatowi, aby naprawić swój błąd z poprzedniej sesji i w sposób prawidłowy wybrać członka komisji rewizyjnej. Przypomnijmy, że po rezygnacji radnego Marka Bolińskiego, rada w jego miejsce wybrała wiceprzewodniczącego rady Zbigniewa Grugela, co   było niezgodne z obowiązującymi przepisami. Przeglądając przed wczorajszą sesją projekt uchwały,  można było co prawda nabrać niejakiego przekonania, że wybierani będą wszyscy członkowie komisji rewizyjnej, no ale może to było tylko złudzenie optycz...
Rawys i Cis wygrywają w 15 kolejce
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa B

Lider rozgrywek Rawys Raciąż przez 60 minut gry z zespołem Tucholskiego KP nie potrafił udokumentować swojej gry strzeleniem bramki. Zespół z Tucholi dzielnie walczył jak równy z równym. Jednak w 60 min. stracił pierwszą bramkę a potem już posypały się kolejne i drużyna gospodarzy wygrała wysoko 6:1 (0:0).

W 30 minutach swoje umiejętności strzeleckie wykazał Rafał Pasiński, który zaliczył klasycznego hat-trica.
Wicelider Cis Cekcyn wygrał 3:1 (2:1) z przedostatnią dru...
Obchody Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja w Tucholi
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w uroczystościach z okazji Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Obchody Święta Flagi odbędą się 2 maja (czwartek) w Kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi. Z kolei 3 maja (piątek) odbędą się uroczystości z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  Szanowni Państwo,

2 maja po raz kolejny będziemy obchodzić jedno z najmłodszych świąt państwowych w naszym kraju - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ustanowione zostało przez polski parla...
Dziecko wjechało rowerem pod koła samochodu
Czytaj całość
7-letni chłopiec wjechał rowerem wprost pod koła peugeota. Na szczęście dziecko nie odniosło poważniejszych obrażeń. Policjanci pouczyli matkę chłopca.

Do kolizji drogowej z udziałem 7-letniego dziecka doszło w niedziele (28.04) na skrzyżowaniu Cegielnianej z Witosa na terenie Tucholi. Tam kierujący peugeotem potrącił chłopca, który na przejściu dla pieszych wjechał rowerem wprost pod nadjeżdżający pojazd. 7-latek był pod opieką matki. Na szczęście  w wyniku zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń. 44-letni kierowca sam...
Bory Tucholskie wśród europejskich perełek turystycznych
Czytaj całość
Bory Tucholskie, uznane przez UNESCO w 2010 roku za światowy rezerwat biosfery, zostały w tym roku wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną – jako jedno z najbardziej przyjaznych turystom miejsc na mapie Europy.

Dołączyły one do grona laureatów konkursu Komisji Europejskiej „EDEN”, przybliżającego międzynarodowej publiczności najciekawsze turystycznie miejsca i regiony Europy. Tegoroczną edycję poświęcono turystyce dostępnej – dostępnej dla rodzin z dziećmi, seniorów, a także osób niepełnospraw...
Tucholanie ogrywają kolejnego faworyta
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa A
Tucholanka Tuchola - Czarni Nakło nad Notecią 3:0 (2:0)

Mirosław Ostrowski (15), Bartosz Gromowski (20, 57). Sędziował Łukasz Reinowskim z Bydgoszczy.
Mateusz Cykof - Jarosław Ostrowski, Tomasz Donczyk, Dariusz Szulc (75 Maciej Landmesser), Lech Skonieczny, Bartosz Babiński (60 Mateusz Wamka, Mirosław Ostrowski, Patryk Kaszczyszyn, Patryk Łepek (70 Karol Dąbrowski, Mateusz Renkiewicz, Bartosz Gromowski (60 Wojciech Selka). Trener Dariusz Szulc, kierownik drużyny Zdzisław Edwarczyk.    

...
Przedszkola: reanimacja. 1 września dotacje trafią do gmin
Czytaj całość
Od 1 września 2013 r. opłata za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej wyniesie złotówkę, a do gmin trafią dotacje. - Dobrze, że projekt został utrzymany przy życiu - komentuje Marek Olszewski ze ZGW RP.
  - Mogę dzisiaj zakomunikować, że jest decyzja ostateczna, że program przedszkolny już od września 2013 r. będzie obejmował tym projektem „złotówka za godzinę" wszystkie (dodatkowe-PAP) godziny pobytu dziecka w przedszkolu - powiedział w piątek premier Donald Tusk. Szef rządu wyjaśnił, że propozycja ta ma uchro...
Wybierz stronę: |<  <<  <  610  611  612  613  614  615  616  617  618  619  620    >  >>  >|